Kompenzációt szeretnének a patikusok

Olyan árrés-kompenzációt szeretne a gyógyszerészi kamara, amely nem növeli a betegek terheit, de megnyugtatóan kezeli a Széll Kálmán-terv miatti forráskiesésüket.

tt
2012. 06. 09. 11:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hankó Zoltán kamarai elnök előadásában hangsúlyozta, amennyiben a tervekben szereplő számok megvalósulnak, akkor nagyon komoly patikai forráskivonással kell számolniuk. Emlékeztetett, a gyógyszertárak a liberalizáció 4-5 éves időszakából rosszul jöttek ki: a patikák 25 százaléka veszteségesen működik, az általuk termelt összes veszteség hétmilliárd forint.

A saját tőkéjüket felélő vállalkozások száma 350, ami nyolcmilliárd forintot jelent. „A patikák ki vannak véreztetve. Ilyen állapotok közepette érkezett a Széll Kálmán-terv. A kapcsolódó intézkedések nyomán bekövetkező, árrés jellegű bevételkiesések kompenzációját kérni fogjuk” – fogalmazott.

Szeretnének olyan szolgáltatási díjakat, amelyek hatékonysági elváráshoz kötődnek: például az olcsóbb összetevők használatához, a jó gyógyszerezésből fakadó gyorsabb gyógyuláshoz, vagy a patikai szűrőprogram miatt előbb felismert betegséghez. „Vállaljuk ezt a hatékonyságnövelést mint elvárást, de ezzel szemben teljes kompenzálást kérünk” – mondta.

Kiemelte, az állam által adott kompenzáció mellett keresik annak a módját, miként lehetne többletforrásokhoz juttatni a patikákat. „Az egyeztetések már elkezdődtek” – tette hozzá a kamarai elnök.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.