A napirendi javaslat szerint az eseti bizottság meghallgatná Simor Andrást mint a Deloitte Magyarország Kft. volt elnök-vezérigazgatóját, valamint Burai-Kovács Jánost, a Burai-Kovács Ügyvédi Iroda tulajdonosát, Jakab Ágostont, az American Apraisel vagyonértékelést végző cég képviselőjét, Leonov Pétert, az AirBridge–Malév Zrt. tulajdonosát és Borisz Abramovics Berezovszkijt, az AirBridge Zrt. tulajdonosát. A Malév három privatizációs kísérlete során a Deloitte volt az ÁPV Zrt. tanácsadója, amelynek vezérigazgatója akkor Simor András jelenlegi jegybankelnök volt.
Az Iho.hu közlekedési szakportál információja szerint Borisz Abramovics Berezovszkij a bizottság elnökének címzett levelében azt írja, hogy egykori Malév-vezetőként fontosnak tartja, hogy a légitársaság csődjéhez vezető út állomásait, a vizsgált időszak intézkedéseit, a felelősség kérdéskörét „megnyugtatóan tisztázni tudják”. Ez „elengedhetetlen” ahhoz, hogy „kik, mennyit tettek a magyar légitársaság felvirágoztatásáért, később csődjének elkerüléséért – vagy épp ennek ellenkezőjét.” – idéz Berezovszkij leveléből az Iho.hu. Berezovszkij nemzetközi üzleti érdekeltségeivel kapcsolatos elfoglaltságaira hivatkozva nem kíván részt venni a meghallgatáson, de írásban válaszol a feltett kérdésekre.
A bizottság eddig a privatizációs szervezet korábbi vezetőit, a Malév egykori vezérigazgatóját, Gönci Jánost, valamint a Malév privatizálására létrejött projektcég, az AirBridge Zrt. alapító tulajdonosát hallgatta meg.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.