Dohányzás: személyvonatokon bármikor ellenőrizhetnek

Együttműködést kötött a dohányzásra vonatkozó szabályok betartásának ellenőrzésére a GYSEV Zrt. és az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) – közölte Rázó László, a vasúttársaság szóvivője szerdán az MTI-vel.

2012. 11. 28. 17:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a megállapodást kedden írta alá Paller Judit országos tiszti főorvos és Kövesdi Szilárd, a vasúttársaság vezérigazgatója, valamint Skála János vezérigazgató-helyettes Sopronban. A megállapodás szerint a GYSEV és az ÁNTSZ a jövőben összehangoltan ellenőrzi majd a vonatokon és vasútállomásokon, valamint egyéb vasúti területeken a dohányzásra vonatkozó szabályok betartását.

A személyszállító vonatokon bármikor végezhetnek ellenőrzést a népegészségügyi szakigazgatási szervek hatósági ellenőrei. A vasúttársaság az ÁNTSZ-szel közös ellenőrzéseket is szervez a jövőben – írta közleményében a szóvivő. A tájékoztatás szerint a megállapodás a korábban a MÁV-val, valamint a MÁV-Starttal kötött szerződéshez hasonlóan a nem dohányzók védelméről szóló törvény betartását célozza. A törvény értelmében 2012. január elsejétől tilos a dohányzás minden személyszállító vonaton és az állomásokon.

Szintén tilos a dohányzás a nyílt légterű megálló- és várakozóhelyen, valamint a külső határvonalától számított 5 méteres távolságon belül, továbbá a vasúti üzemi létesítmények és a vasúti pálya tartozékainak személyforgalom számára megnyitott területein – emlékeztetett Rázó László.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.