Nem kergetünk illúziókat
Szavait azzal zárta, hogy Magyarország tudja a helyét, tudja, milyen helyet foglal el a világgazdaságban, mekkora a nemzeti összterméke. „Nem kergetünk tehát illúziókat, mi nem akarjuk önöket elkábítani olyanfajta lehetőségek felvillantásával, amelyek egyébként egy tízmilliós ország ( ) esetében irreálisak” – magyarázta, kiemelve: a magyar kormány arra akarja felhívni a figyelmet, hogy Európában a következő években áthelyeződnek a gazdasági súlypontok, és az Európai Unión belüli növekedés nagy része Közép-Európa térségéből származik majd.
87 kiemelt beruházási lehetőség
Nyolcvanhét kiemelt beruházási lehetőséggel ismerkedhetnek meg az arab gazdasági szereplők az I. Arab–magyar gazdasági fórumon, Budapesten – közölte a hétfői tanácskozáson Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára.
Az 1,94 milliárd euró összértékű kiemelt beruházások közül 35 turisztikai célú, 17 a megújuló energiaforrásokat és a zöldenergiát érinti, 14 az információs és kommunikációs technológiát, valamint az elektronikát, 11 az élettudományokat és a biotechnológiát, további 10 pedig a mezőgazdasággal és az élelmiszeriparral kapcsolatos – ismertette. Az államtitkár hangsúlyozta, a kormány a keleti nyitás külgazdasági stratégiájának keretében különös jelentőséget tulajdonít az arab országokkal, üzleti közösségekkel való kapcsolatok fejlesztésének. A kormány célja az, hogy kihasználja az arab–magyar kapcsolatokban rejlő összes lehetőséget – mondta Szijjártó Péter.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!