Óriási lehetőség előtt a katonai pályára készülő roma fiatalok

Együttműködési megállapodást kötött a Honvédelmi Minisztérium és az Országos Roma Önkormányzat a katonai pálya iránt érdeklődő és alkalmas cigány fiatalok képzéséről és foglalkoztatásáról.

BuL
2012. 11. 27. 12:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszter elmondta, a hadsereg mindig is a társadalmi mobilizáció fontos terepe volt. A honvédség ugyanazt kínálja a cigányoknak is, mint mindenki másnak: kemény munkával megszerezhető tisztes megélhetést, részt a közös célok megvalósításból, valamint stabil, kiszámítható életpályát. A honvédség meritokratikus elven működik, tehát az érdem, a teljesítmény számít – húzta alá.

Hende szerint az egyenruha és a bajtársiasság miatt a magyar honvédségben nincs diszkrimináció. Kifejtette, szociológiai vizsgálatok többszörösen igazolták, hogy a magyar társadalom szervezetrendszerei közül éppen a honvédség az, amelyben feltűnően alacsony mértékben van jelen a cigányellenes érzület. A közös egyenruha minden különbséget eltakar, és a bajtársiasság azt jelenti, hogy mindenki egyformán fontos – mondta. Hangsúlyozta azt is: elkötelezettek abban, hogy a cigányság társadalmi felemelkedéséhez a maguk eszközeivel hozzájáruljanak.

Rend és fegyelem

Farkas Flórián arról beszélt, hogy a honvédelmi tárcával kedden megkötött megállapodás mind szellemiségében, mind kötelezettségvállalásában kapcsolódik a kormánnyal kötött keretmegállapodáshoz. Ugyanis – mint rámutatott – a megállapodás két nagyon fontos pillért, a képzést és a foglalkoztatást érinti, továbbá „a fegyelem, a rend tanítását, tanulását”.

A közreadott sajtóanyag szerint az együttműködés értelmében a HM felmérést készít a hiányszakmákról, amelyekhez „kapcsolódó beosztásokban kiemelten alkalmaz roma fiatalokat, akikre vonatkozóan az ORÖ tesz javaslatot, és akiknek a kiválasztásában együttműködik”.


A HM és az ORÖ együttműködik annak érdekében, hogy az iskolarendszert végzettség nélkül elhagyó, de a katonai pályára alkalmas fiatalok egy olyan, a honvédség célkitűzéseinek és feladatainak a végrehajtása szempontjából szükséges szakképzettség megszerzésére irányuló képzési programban vehessenek részt, amelyet a munkaügyi szervezet finanszíroz és bonyolít le, a tárca pedig biztosítja a programot elvégző fiatalok foglalkoztatását.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.