Az ügyészség várhatóan meghosszabbítja majd a január 16-án lejáró nyomozási határidőt. A büntetőeljárásban az egykori Állami Privatizációs és Vagyonügynökség, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság, valamint ezek jogutódja, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által a 2010-es kormányváltás előtt kötött tanácsadói és megbízási szerződéseket veszik górcső alá. A rendőrség tájékoztatása szerint a hűtlen kezelés miatt indult ügynek egyelőre nincs gyanúsítottja.
Emlékezetes, a kormányváltás után Papcsák Ferenc akkori elszámoltatási kormánybiztos is vizsgálta a balliberális kormányok tanácsadói szerződéseit, és ennek során „polipszerű” összefonódásokat tárt föl. Mint kiderült, a Gyurcsány–Bajnai-kormányok pár év alatt 636 tanácsadási szerződést kötöttek a hozzájuk kötődő tucatnyi céggel, amelyek összesen tizenkétmilliárd forinthoz jutottak. A négy legszerencsésebb a Deloitte, az IFUA, a Develor Zrt. és a Telkes-csoport volt, amelyek nyolcmilliárd forintot kaptak. A Deloitte-nak 2007-ig Simor András jelenlegi jegybankelnök, utána pedig Oszkó Péter, a Bajnai-kormány későbbi pénzügyminisztere volt az elnök-vezérigazgatója.
A Develor pedig Szetey Gábornak, a második Gyurcsány-kormány személyügyi államtitkárának az egykori cége. A vizsgálat szerint a szerződések közös jellemzője volt a kirívóan magas díjazás, a teljesítési dokumentáció hiányossága vagy teljes hiánya, ugyanazon munka többszöri megrendelése, továbbá a megbízások szükségtelensége, ugyanis a feladatok jó részét az állam a saját apparátusával is el tudta volna végeztetni.