Véget ért a középiskolások tüntetése

Csütörtök délután középiskolások petícióval érkeztek az oktatási államtitkárság elé és kijelentették, hogy a korábban bejelentett hétfői tüntetésen is ott lesznek.

TK
2012. 12. 13. 17:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A meghirdetett felsőoktatási keretszámok ellen tüntetnek öt-hat középiskola diákjai Budapesten, akik rendőri felvezetéssel vonulnak az oktatási államtitkárság épülete elé. A fiatalok azt skandálják, hogy „Szabad egyetem!” és „Aki dudál, velünk van!”. Az utóbbi mondat hatására több személygépkocsi is dudálásba kezdett – mondta a Hír Televízió riportere.

A menet fél hat körül érkezett a Szalay utcába, ahol a diákok skandálásba kezdtek. Petíciót szerettek volna átadni az államtitkárság bármely munkatársának, de követeléseiket végül postán fogják eljuttatni az illetékeseknek. A diákok kijelentették, hogy ők is ott lesznek a hétfői tüntetésen. A demonstráció hat óra előtt néhány perccel ért végett.

Szerdán a BME épületében tartott hallgatói demonstráció után a diákok a Kossuth térre mentek. A tüntetők különféle jelszavakat skandálva túljutottak a virágágyásokon, majd szembetalálkoztak a rendőrökkel. A távirati iroda szerint több százan voltak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.