Szerdán virradóra a legtöbb helyen jelentősen veszített vastagságából a hótakaró, a fővárosban például az éjszakai esőzést követően alig maradt 1-2 centiméter, gyakorlatilag nyoma veszett a télies hangulatnak.
Napközben eleinte főleg keleten, északkeleten eshet eső, az Északi-középhegységben hó, majd átmeneti szünet után késő délutántól délnyugat felől újabb csapadékzóna érkezik, melyből nyugaton havazás, a Dunántúl déli-délkeleti részén pedig eső, havas eső várható. Nyugaton élénk, helyenként előfordulhatnak erős széllökések, így ott hófúvás is kialakulhat, a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 Celsius-fok között alakul. Kettős fronthatásra számíthatunk.
Fagyos hétvége következik
Csütörtökön reggelig nagyjából a Szeged–Győr vonalig terjedhet a csapadék, mely egyre többfelé válthat át hóba. Napközben az északi-északnyugati harmadban és a Dunántúl nagy részén hó formájában hullhat a csapadék, míg délebbre továbbra is előfordulhat eső, havas eső is. Hidegebb levegő árasztja el térségünket, megélénkül, megerősödik az északi, északkeleti szél, főként a Dunántúlon hófúvások is kialakulhatnak.
Pénteken is többfelé várható havazás, a hőmérsékleti értékek jelentősen visszaesnek, több helyen napközben is fagyni fog, szombat-vasárnap hajnalban pedig a havas, kevésbé felhős tájakon akár -10, -15 fok alá is csökkenhet a hőmérséklet.
Hétfői hóhelyzet
Fennakadásokat okozott hétfőn a vasárnap este kezdődött havazás a budapesti közösségi közlekedésben is, Budapesten ingyen lehetett használni a tömegközlekedést. Hétfő délutánra minden település megközelíthetővé vált, és majdnem minden útszakaszt megtisztítottak az országban. Magyarország mellett több szomszédos országban, sőt a távoli Japánban is gondot okozott a havazás. Hétfő estére 68 centiméteres hóréteg borította be a horvát fővárost. Ennél többet 1929 februárjában jegyeztek fel a zágrábi meteorológusok, amikor 80 centiméternyi hó esett.