El kell érni, hogy lehetőleg minden rendőrségi körzeti megbízott munkáját a jövőben segítse a polgárőrség és a SZEM-ben részt vállaló lakosság – tette hozzá a 11 megyei polgárőr-, és több, Szolnok megyei rendőrségi vezető részvételével megtartott rendezvényen az OPSZ elnöke. Túrós András azt mondta: ma Magyarországon a közbiztonság kiegyensúlyozott, és látszik, hogy az elmúlt két évben hozott intézkedések egyre inkább beérnek. Idesorolta a rendőrség létszámának emelését és a büntetőjogszabályok szigorítását.
Megítélése szerint a közbiztonságot négy tényező gyengíti, így a családon belüli erőszakos cselekmények sora, az idős emberek védelmének hiányosságai, a külterületen elkövetett bűncselekmények, valamint a településeken belüli házalások és csalások gyakorisága. Leszögezte: a 82 megyei szervezetet tömörítő polgárőrség nélkül nincs közbiztonság, és erejét mutatja, hogy valamennyi érintett szervezet elfogadja stratégiai partnerként.
Ezer család csatlakozott a mozgalomhoz
Kolozsi József, az OPSZ Jász-Nagykun-Szolnok megyei elnöke közölte: a megyei szervezet székhelyén, Törökszentmiklóson az egymás mellett lakók éberségére, odafigyelésére épülő SZEM újjászervezése jegyében a közelmúltban ezer család írta alá a mozgalomba való belépést. A várost nyolc kerületre osztották fel, azok élére egy-egy kerületvezető kerül, akik a SZEM működését koordinálják. A helyi polgárőrök pedig egy Polgár őrszem elnevezésű kártyát kapnak, amivel igazolják majd magukat a lakosság körében.
Juhász Enikő, a település fideszes polgármestere bejelentette: az egyik nagy biztosítótársaság támogatásának köszönhetően a bűnmegelőzés hatékonyabbá tételéért térfigyelő kamerákat szerelnek fel Törökszentmiklós jelentősebb közterületein.