Üröm: botrányba fullasztott farsangi bál

Egy nyolcfős társaság verekedést provokált a vidámnak induló rendezvényen. A megtámadott szervezőből gyanúsított lett.

MD
2013. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pompás hangulatú programnak indult, de végül botrányba fulladt február 10-én hajnalban Ürömön a farsang utóján megrendezett szülők bálja. A szervező a József Nádor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény szülői munkaközössége volt. A program nem várt befejezéséről egy nyolcfős társaság gondoskodott, amely két órával a hivatalos kezdés után jelent meg. A csoport tagjainak volt ugyan jegyük, de a többi, elegánsan felöltözött 330 vendéghez képest utcai ruhában, farmerben érkeztek, és kezdettől fogva kihívóan viselkedtek. Egy tanú szerint hamar a többség tudtára adták, hogy nem szórakozni jöttek, hanem móresre tanítani a szülői munkaközösség elnökét, Németh Csabát.

– Tudtam, hogy a társaságnak mi a baja velem. Azért szálltak rám, mert lelepleztem néhány gyanús körülményt az Üröm SC labdarúgóklub gazdálkodásával és a helyi focipálya működésével kapcsolatban, és erről jelentést tettem Laboda Gábor polgármesternek – mondta a Magyar Nemzetnek Németh Csaba.

A helyi focipályát hosszú ideje az ifjabb Mészöly Géza által alapított Mészöly Focisuli SE és az Üröm SC (ÜSC) használja. Utóbbinak sokáig nem volt utánpótláscsapata, így a két egyesület különösebben nem zavarta egymás köreit. A problémák akkor kezdődtek, amikor az ÜSC egy osztállyal feljebb jutott, ahol a szabályoknak megfelelően köteles volt utánpótláscsapatot szervezni. Ez azonban nem ígérkezett könnyű feladatnak, mert ekkor a helyi gyerekek zöme már a Mészöly Focisuli igazolt játékosa volt. Németh Csaba szerint a rivalizálás miatt a helyzet elmérgesedett a két egyesület között.

Németh – akinek gyermekei a focisuliban játszottak – ekkor kapcsolódott be a történetbe, mert vállalta, hogy kibékíti a feleket. Elkérte az ügyben folytatott levelezést, betekintett a papírokba, és ekkor talált gyanús dolgokat az ÜSC labdarúgóklub gazdálkodásával és a helyi focipálya működésével kapcsolatban.

– Arra jöttem rá többek között, hogy az ÜSC utánpótlással foglalkozó alelnöke mint az önkormányzat által alkalmazott pályagondnok egy személyben határoz arról, hogy kinek mennyiért adják ki a pályát, és – sokszor átláthatatlanul – ő dönt a bevételek felhasználásáról is. Azzal, hogy észrevételeimről tájékoztattam a polgármestert, nyilvánvalóan sértettem a Laboda Gábort támogató gondnok érdekeit. A nyolcfős társaság ezért jelent meg a bálon, és ezért készülődött egész éjjel arra, hogy elégtételt vegyen rajtam – közölte Németh Csaba, aki a bálról és a botrányról nem kívánt beszélni, mivel utóbb – meglepő módon – gyanúsított lett az ügyben. Annál inkább sem kíván nyilatkozni, mert három gyereke jár a helyi iskolába, s a történtek után félti őket.

Részt vett a rendezvényen Lökkös Attila is, aki 2010-ben az Ürömért Egyesület polgármesterjelöltje volt, és a Fidesz is támogatta. Ő, mint meséli, hajnali három óra körül, fél órával a véres befejezés előtt jött el a bálról.

– Amikor a társaság megérkezett, rögtön lehetett rajtuk látni, hogy nem szórakozni jöttek. Folyamatosan ittak, és provokálták Németh Csabát. Tudok olyan tanúról, aki órákon át győzködte a csoportot, hogy ne balhézzanak, de sajnos nem járt sikerrel. Ennek ellenére sokáig nem gondoltuk, hogy a banda valóra váltja ígéretét. Még azt sem vettem komolyan, amikor a családommal elindultam haza, és egyikük a fülembe súgta, hogy kicsinálják Németh Csabát, de még a családját is. Nem akartam elhinni, hogy komolyan gondolják – mutatott rá Lökkös Attila, aki három lánya miatt szintén kötődik a helyi iskolához.

A teljes cikket a Magyar Nemzet pénteki számában olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.