A hatóság az MTI-hez kedden eljuttatott állásfoglalásában felhívta az egyesületet arra: pontosan jelöljék meg „A te Magyarországod. Tegyél érte!” elnevezésű akcióhoz kapcsolódó nyilatkozatban azokat a célokat, amelyek tekintetében a Haza és Haladás, a Milla Egyesület és a Magyar Szolidaritás Mozgalom az Együtt 2014-szimpatizánsok adatait kezelni kívánja.
A NAIH szorgalmazza azt is, hogy egyértelműen nevezzék meg azon magyarországi adatkezelőt vagy adatkezelőket, aki(ke)t a választási szövetség igénybe kíván venni, az egyesület esetleges jogutódját, illetve a választói mozgalom tevékenységében közreműködő úgynevezett harmadik személyeket is.
Adatbiztonsági aggályokra való tekintettel a jövőben se továbbítsák az érintettek adatait az Európai Gazdasági Térséghez (EGT) tartozó tagállamban vagy harmadik országban székhellyel rendelkező adatfeldolgozó részére – szólít fel a Péterfalvi Attila NAIH-elnök aláírásával ellátott állásfoglalásában a hatóság.
A hatóság „határozott álláspontja” szerint az állampolgárok pártállására vagy politikai véleményére vonatkozó különleges adatoknak EGT-tagállamokban vagy harmadik országban működő adatfeldolgozó részére történő továbbítása súlyosan veszélyezteti az érintettek személyes adatok védelméhez fűződő jogát, mivel emiatt „a szenzitív információk biztonsága nem garantálható teljes mértékben”.
Kitérnek arra, hogy ez az aggály akkor is fennáll, ha az adatfeldolgozóként igénybe veendő személy vagy szervezet az úgynevezett Biztonságos Adatkikötő elnevezésű listán szerepel, mert az adatfeldolgozóknak az ottani „hazafias törvény” miatt – adott esetben – hozzáférést kell biztosítaniuk az Egyesült Államok biztonsági ügynökségeinek minden általuk kezelt és feldolgozott adathoz. Ez egy politikai tevékenységet végző egyesület szimpatizánsainak vagy regisztrált támogatóinak különleges adatai tekintetében rendkívül súlyos biztonsági kockázatnak tekinthető – szögezi le Péterfalvi Attila.
Beszámol arról is, hogy az egyesület telefonon arról tájékoztatta a hatóságot, hogy mindezidáig nem továbbították az érintettek adatait EGT-tagállamban vagy harmadik országban működő adatfeldolgozónak.















