A belügyminiszter a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) helyi csoportja által szervezett „Mit? Miért? Hogyan? – Magyarország jobban teljesít!” című kerekasztal-beszélgetés előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta: az önkormányzatok kapcsán felismerte a kabinet azt, hogy az 1990-ben megalkotott törvény már nem a társadalmi elvárásoknak megfelelően tölti be funkcióját.
A belügyminiszter a kerekasztal-beszélgetésen a megyeháza dísztermét teljesen megtöltő hallgatóság előtt kifejtette: a kisebb önkormányzatok tiszta lappal folytathatják működésüket, a nagyobbak pedig jelentős segítséget kaptak. A jövőben az önkormányzatok a saját bevételi forrásukkal arányosan, csak belügyminisztériumi engedéllyel vehetnek fel hiteleket. A közbiztonság kapcsán Pintér Sándor elmondta, a rendőrök létszámának korábban tapasztalt csökkenése megállt az új képzési programnak köszönhetően, amelynek keretében 4220 rendőr kiképzése kezdődött el, közülük háromezren már szolgálatba álltak.
A katasztrófahelyzetek kezelését érintve fontos lépésnek nevezte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság létrehozását; az OKF az önkormányzati tűzoltóságok felállásával korábban szétdarabolódott szervezet erőit és eszközeit összpontosítja. A rendszer igazi próbája március 14–15-én volt, amikor – központi irányítás mellett – rendkívüli erőket mozgattak meg az országban Zalától Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéig, tette hozzá Pintér.
A rendezettség megvalósítása
A fórumon részt vett Harrach Péter, a KDNP parlamenti frakciójának vezetője, aki a kormányt az utóbbi időben ért támadások okait keresve azt mondta: Magyarország arra törekszik, hogy a gazdaság területén a saját nemzeti érdekeket képviselje. Közölte, a kormány azok ellen a külföldi tulajdonú, „idegen nemzeti érdekeket szolgáló” multinacionális cégek ellen lép fel, amelyek az itthon felhalmozott bevételt viszik ki az országból. Kiemelte, a kormányzat inkább a hazai cégeket igyekszik előnyhöz juttatni, ezzel a nemzeti gazdaság erősítését szolgálja. Hozzátette: „érthető, hogy ez a gazdasági ok fordítja velünk szembe sok esetben az egyébként eszmeileg hozzánk közelebb álló kormányokat vagy médiumokat”.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!