Rejtőzködő tartalék

Mesterházy Attila egyetért a bankadóval és a rezsicsökkentéssel, de másként csinálná.

Magyar Nemzet
2013. 04. 30. 3:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nincs szándékomban megkérdőjelezni felháborodása őszinteségét, amellyel a Laborc–Portik-találkozók hanganyagának nyilvánosságra hozott leiratát fogadta. De nem gondolkodott el azon, hogy fordulhatott ez elő az önök kormányzása idején?
– Meg tudom ismételni, megdöbbentő, amit ebben a leiratban olvashatunk. Remélem, az is hamar kiderül, hogy az anyag hiteles-e. Az elvi álláspontom változatlan: soha senki nem használhatja fel pártpolitikai célokra a titkosszolgálatokat. Ennek a látszata is megengedhetetlen. Azt nem tudom megítélni, hogy szakmailag helyesen járt-e el az elhárítás akkori főigazgatója, azt viszont tudom, hogy az elhangzottaknak nem lett következményük. Nem került sor olyan cselekményekre a 2010-es kampányban, amelyek arra utalnának, hogy az akkori ellenzéket ilyen módszerekkel próbálták meg lejáratni.

– Például a Kósa Lajost hírbe hozó videó mintha másra utalna
– Ebben az ügyben pró és kontra sok minden elhangzott, senki sem tudja, hogy mi a teljes igazság.

– Azt viszont már Laborc Sándor kinevezésekor lehetett látni, hogy ezzel a döntéssel problémák lehetnek. Példátlan módon a parlament nemzetbiztonsági bizottságában a jelölése nem kapott többséget, csak a szocialisták támogatták, az ellenzék és a koalíciós partner SZDSZ nem.
– Laborc Sándor jelölése valóban eltért a hagyományoktól. A főigazgató kinevezése a kormány joga, amit az ellenzék korábban mindig tudomásul vett. A tanulság az, hogy ennél a tisztségnél mindig konszenzusra kell törekedni. Utólag persze könnyű okosnak lenni. De ha már a miniszterelnök a mostani ügyet erkölcsi kérdésnek nevezte, hadd kérdezzek vissza: az nem vet fel morális kérdéseket, hogy a Fidesz székházából egy korábban gyilkosságért elítélt ember dobálja ki a diákokat?

– Azonos súlyú ügyek lennének ezek?
– Morális kérdéseket nem lehet relativizálni. Úgy látom, hogy a Fidesz a Laborc–Portik-ügyben lejárató kampányt indított ellenünk, megpróbál átpolitizálni egy szakmai kérdést. Mi a végére akarunk járni az ügynek, ezért a teljes nyilvánosságot támogatjuk.

Szerető Szabolcs

A teljes interjút a Magyar Nemzet keddi számában olvashatja.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.