A szocialisták „2300 milliárd forintot vettek ki az emberek zsebéből”

Magyarország saját erejéből állt talpra, mindenféle külső segítség nélkül, miközben „kamatostul törleszti a baloldal által felhalmozott államadósságot”.

KG
2013. 05. 30. 12:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Selmeczi Gabriella MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy Józsa István, az MSZP országgyűlési képviselője csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta: nem lehet örülni önmagában a hiányeljárás megszűnésének, hogyha annak ára a reálbérek és az életszínvonal csökkenése. Szerinte három év alatt a Fidesz-kormány évi ezermilliárd forintot vont ki a gazdaságból, vett ki az emberek zsebéből, felhasználta a magánnyugdíjvagyont, térdre kényszerítette az egészségügyet, megkérdőjelezte a fiatalok jövőjét és tönkretette a felsőoktatást. „Rosszabbul élünk, mint három éve” – értékelt Józsa István.

A Fidesz szóvivője szerint viszont a magyar emberek 2004 és 2010 között fizették az árát a Gyurcsány–Bajnai-kormány „veszélyes és szélsőséges gazdaságpolitikájának, amely az emberek zsebéből mindig csak kivett, és be csak a saját zsebébe tett”. Selmeczi szerint az MSZP nyolcéves kormányzása alatt 2300 milliárd forintot vettek ki a magyar emberek zsebéből, „fizetésük felét elvették, másik felét elvitte a rezsi”.

„A baloldal hagyta, hogy Magyarország gyarmat legyen, tönkretette, eladósította az országot és a magyar családokat” – írja Selmeczi. Hozzátette: ha a baloldalon múlna, ugyanazt a veszélyes gazdaságpolitikát folytatná, mint korábban, vagyis brutálisan emelnék a fizetéseket terhelő adót, 32 ezer forinttal csökkentenék a minimálbért, szűkítenék a családi adókedvezményt. Ezzel szemben a kormányváltás óta a foglalkoztatás folyamatosan nő, az infláció negyven éve nem volt ilyen alacsony, infláció fölött nőttek a nettó fizetések és a nyugdíjak. A külföldi befektetett tőke rekordnagyságúra nőtt, mely köszönhető a befektetők bizalmának.

„A magyarok, úgy tűnik, most visszakapják az igazságukat és végre ők lehetnek azok, akik majd újra ítéletet mondhatnak azokról, akik 2002 és 2010 között tönkretették az országot, és akikről egyre inkább kiderül, hogy nemcsak a kormányzáshoz nem értettek, hanem erkölcsileg is vállalhatatlanok” – írja Selmeczi.

A Magyarország ellen 2004-ben indított túlzottdeficit-eljárás megszüntetését javasolja a pénzügyminiszterek tanácsának az Európai Bizottság – derül ki a brüsszeli testület által az Ecofin számára megfogalmazott ajánlásból, amelyet szerdán tett közzé az EB. A döntés alapján hazánk mellett Lettország, Litvánia, Olaszország és Románia szabadulhat a túlzottdeficit-eljárás alól.

 

A magyar uniós tagság kezdete óta tartott hazánk ellen a túlzottdeficit-eljárás. A Gyurcsány–Bajnai-kormányok sikertelen lépéseit követően az Orbán-kabinet komoly államháztartási konszolidációba kezdett, melynek 2013 tavaszára érett be a gyümölcse. Az MNO röviden áttekintette a most lezárult eljárás mérföldköveit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.