Díjazták a Rákóczi Szövetséget

Az 1989-ben alapított Rákóczi Szövetség kapta idén a Polgári Magyarországért Alapítvány fiataloknak járó díját.

WL
2013. 05. 03. 14:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Rákóczi Szövetség képviselői pénteken Budapesten Mádl Ferenc volt köztársasági elnök özvegyétől, Mádl Dalmától vehették át a Fiatalok a Polgári Magyarországért díj plakettjét és az elismerést tanúsító oklevelet. Ezt megelőzően Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter, a Polgári Magyarországért Alapítvány kuratóriumának elnöke köszöntötte a díjazottakat. Hangsúlyozta, a magyar nemzet határok feletti összetartozása akkor maradhat meg, ha a Rákóczi Szövetség fiataljaihoz hasonlóan mindennap megküzdünk érte.

Az alapítvány vezetője emlékeztetett, a fiataloknak szóló díjat 2006-ban ítélték oda először. Akkor a Tamás Gábor vezette szegedi neurobiológus-kutatócsoport és az Utolsó Figyelmeztetés (UFI) szerkesztősége megosztva kapta az elismerést, az azóta eltelt években pedig többek között Malina Hedvig Nyitrán megvert magyar diáklány és a 2006 őszén Budapesten bántalmazott Kruchina testvérpár is átvehette a díjat. Tavaly a zalaegerszegi Összefogás Botfáért Egyesületnek ítélték oda az elismerést.

A díjazottakat méltatva Kövér László házelnök, az alapítvány kurátora kiemelte, a Rákóczi Szövetség alapítóit a nemzeti értelem és érzelem vezette a szervezet létrehozásakor. A szövetség az azóta eltelt több mint húsz év alatt kétszázezer olyan magyar fiatalt hozott össze, akik a kommunista diktatúrák miatt korábban nem kerülhettek közel egymáshoz – hangsúlyozta az Országgyűlés elnöke, megjegyezve: a Rákóczi Szövetség fiataljainak érdeme, hogy magyarázat nélkül is tudják, mit jelent a nemzeti összetartozás.

Jókai Anna író is elismerően szólt a Rákóczi Szövetség munkájáról, hangsúlyozva, a szervezet segítségével a fiatalabb nemzedékek is továbbvihetik az idősebb korosztályok hazaszeretetét. Ugron Gáspár, a Rákóczi Szövetség alelnöke köszönetnyilvánító beszédében elmondta, szervezetük célja a Kárpát-medencei magyarság sokoldalú támogatása a hosszú távú megmaradásért, az anyagi segítségnyújtás mellett pedig kiemelkedően fontosnak tartják a szomszédos országokban kisebbségben élő magyarság oktatásának, kultúrájának és összetartozás-tudatának erősítését.

A Polgári Magyarországért Alapítvány minden évben olyan 35 év alatti személyeknek vagy túlnyomórészt hasonló korú fiatalokból álló szervezeteknek adja elismerését, akik, illetve amelyek tudományos, közéleti, művészeti, karitatív vagy közösségépítő tevékenységével a „jelenen túlmutató” értéket hoznak létre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.