Bokroséknak is tetszik Bajnaiék országromboló terve

Szili Katalin pártja mind a 106 választási körzetben állítana jelöltet, Bokros Lajos pedig arról beszélt egy interjúban, hogy Bajnaiékhoz hasonlóan ő is előre hozott választást tartana az ellenzék esetleges 2014-es választása után.

MNO
2013. 09. 20. 11:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szociális Unió tíznél több civil szervezettel együtt indulva, mind a 106 választókerületben állítana jelöltet a 2014-es országgyűlési választásokon – írta a Magyar Hírlap. A lap pénteki számában Szili Katalin, a Szociális Unió elnöke elmondta, hogy az elmúlt hónapokban háttértárgyalásokat folytattak civil szervezetekkel, érdekképviseletekkel és parlamenten kívüli politikai erőkkel.

„Az egyeztetések eredményeként olyan szövetséget hozunk létre, amelynek erős a hálózata, és így lesz százhat egyéni jelöltünk is. Ám formálódó szövetségünkkel csak akkor szeretnénk kiállni a nyilvánosság elé, ha már készen állunk” – fogalmazott a politikus. Arra a kérdésre, hogy melyek ezek a szervezetek, úgy válaszolt: olyanok, akiknek fontos a nemzeti gondolat és a szociális érzékenység, és nem sorolhatók be valamelyik oldal táborába.

Bokros Lajos, a konzervatívnak mondott Modern Magyarország Mozgalom elnöke a Népszabadságnak adott interjút, amiben azt mondta: anélkül is támogatják a teljes összefogást, hogy azonnal képviselői helyeket kérnének cserébe. Úgy látja ugyanakkor, hogy „hideg fejjel és forró szívvel” meg kell értenie mindenkinek, hogy a hatályos szabályok miatt létrejött kényszerkoalícióban „mindenkinek helyet kell szorítani, mert fél százaléknyi veszteség is vereséget jelenthet”.

Bokros elmondta azt is, hogy ha esetleg nyerne 2014-ben az ellenzék, akkor az elsődleges feladat egy olyan választási rendszer létrehozása, amely nem kényszeríti a pártokat koalícióra, hanem újra szabad és tisztességes választásokat biztosít. Ezért a közgazdász-politikus szerint „jövő tavasszal tulajdonképpen csak az lesz a kérdés, hogy maradjon vagy menjen a Fidesz” , hozzáteszi, hogy „ez egy demokráciában súlyos torzulás”. Bokros beszélt arról is, hogy a „kényszerkoalíció” a jelenlegi alkotmányos keretek közt nem tudna érdemben kormányozni, „nem tudja a reformokat, akár csak az adórendszer szükséges átalakítását meglépni”.

Ismert: Szigetvári Viktor, a Bajnai-féle Együtt-PM politikusa is arról beszélt a minap, hogy kétharmados győzelmet szeretnének jövőre, hogy úgynevezett jogállami korrekciót hajtsanak végre az MSZP-vel. Elmondta azonban azt is, hogy arra is van forgatókönyvük, ha csak simán megnyerik a 2014-es választásokat: előre hozott választásokat szeretnének tartani, ahol ismét megcéloznák az alkotmányozó többséget. Cikkünkben felvázoltuk, hogy ez mivel járna: munkahelyek tízezreinek a megszűnésével, gazdasági visszaeséssel, gyorsuló inflációval és teljes politikai instabilitással.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.