Selmeczi Gabriella keddi budapesti sajtótájékoztatóján így kommentálta az MSZP és a Demokratikus Koalíció (DK) előző napi tárgyalását, amelyen a Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök vezette DK közös lista- és egyénijelölt-állítást javasolt a szocialista pártnak.
A Fidesz szóvivője Gyurcsány Ferenc és Mesterházy Attila MSZP-elnök hatalmi osztozkodásának nevezte a találkozót, amely szerinte nem szólt másról, csak a személyes ambíciókról. A bukott baloldal politikusai képtelenek mással foglalkozni, csak a pozíciók elosztásával, azzal, hogy kinek mennyi választókerület jusson – fogalmazott.
Mint mondta, a „baloldali paktum” egyértelműen a gyermeket nevelő családokra és a munkavállalókra nézve a legveszélyesebb. Ha a baloldalon múlna – folytatta –, csökkennének a fizetések, hiszen a családi adókedvezményt mindannyian támadják, és növelnék a személyi jövedelemadót, vagyis a középosztálytól akarnak pénzt elvenni. Szavai szerint így a családoknak havonta akár több tízezer forinttal is kevesebb jutna.
„Különösen veszélyesnek tartjuk, hogy úgy tűnik, az a Gyurcsány Ferenc diktálja az ütemet, akinek a programjában fekete-fehéren az áll, szakítani kell a családi adókedvezmény rendszerével” – jegyezte meg Selmeczi Gabriella, hozzáfűzve, hogy ma a családi adórendszer 900 ezer családnak évente összesen 180 milliárd forintot hagy a zsebében, ráadásul a kedvezmény jövőre tovább bővül, ami egy átlagos keresetű, háromgyermekes családnál havi 40 ezer forint körüli plusz jövedelmet jelent majd.
A Fidesz szóvivője a tájékoztatón arra is kitért, hogy Orbán Viktor miniszterelnök budapesti otthona előtt kezdett 72 órás éhségsztrájkot a devizakárosultak 10 képviselője kedden reggel. Közölte: a Fidesz megérti a devizahitelesek problémáját, ugyanakkor azt gondolja, hogy a tüntetők eltévesztették a házszámot. A felelősöket a bukott baloldal, az egykori bankárkormány háza táján, az Apró- és a Bajnai-villa környékén kell keresni, mert a devizakölcsönök csapdájába Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon szélsőséges gazdaságpolitikája kergette bele a családokat – fogalmazott. Hozzátette azt is, hogy a magyar bankok szintén méltánytalanul jártak el a devizahitelesekkel szemben, mert indokolatlan költségeket is rájuk rótt.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!