Áder Franciaországba látogat

A köztársasági elnök Francois Hollande francia államfővel is találkozik.

WA
2013. 10. 18. 19:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A köztársasági elnök vasárnap a Pere-Lachaise temetőben megkoszorúzza Nagy Imre és a forradalom mártírjainak jelképes sírját az 1956-os emlékműnél, majd a Diadalív alatt katonai tiszteletadás mellett koszorúz.

Áder János hétfőn a párizsi Musée d\'Orsay-ban október 14-én megnyílt, Allegro Barbaro című kiállítás megtekintése után megbeszéléseket folytat Francois Hollande-dal az Élysée-palotában. Ezt követően a magyar köztársasági elnök ellátogat a Párizsi Magyar Intézetbe, ahol Franciaországban élő magyar művészekkel találkozik.

Az útra Áder Jánossal tart felesége, Herczegh Anita is.

Az Allegro Barbaro című tárlat Bartók Béla és a magyar modernizmus művészetét mutatja be 90 festmény, 15 grafika, több mint 50 fotó, zenei és irodalmi dokumentumok segítségével.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.