A megemlékezésen részt vett többek között Benkő Tibor a Magyar Honvédség vezérkari főnöke, Kun Szabó István a budapesti helyőrség dandár parancsnoka, Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora, az intézmény kari vezetői, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tisztjelöltjei. A nemzeti lobogó felvonását a Himnusz, majd félárbocra eresztését a Szózat kíséretében a 32. Nemzeti Honvéd Díszegység állományába tartozó Honvéd Díszzászlóalj végezte el. A ceremónián közreműködött a Nemzeti Lovas Díszegység is, és felsorakoztatták Magyarország történelmi zászlóit is. Az ünnepség a Magyar Takarodó elhangzásával ért véget, ezalatt felolvasták a 13 aradi vértanú nevét. (A vértanúkról itt olvashat bővebben.)
A kegyeleti megemlékezés kifejezésére a lobogó egész nap félárbocon marad, majd október 7-én, hétfő reggel 8 órakor vonják le katonai tiszteletadás kíséretében. Az aradi vértanúk tiszteletére már szombaton országszerte tartottak megemlékezéseket. A központi rendezvényeket szombat este Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes nyitotta meg, ugyancsak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti Campusán.
Vasárnap koszorúzást tartanak a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben a Batthyány-mauzóleumnál, ahol Áder János köztársasági elnök képviseletében Szegő László dandártábornok, Magyarország kormánya nevében Pintér Sándor belügyminiszter, az Országgyűlés nevében Latorcai János alelnök helyezi el az emlékezés koszorúját. Áder János köztársasági elnök a Komárom-Esztergom megyei Nagyigmándon, Kövér László, az Országgyűlés elnöke pedig a Pest megyei Tápiószelén vesz részt az aradi vértanúk tiszteletére tartandó kopjafaavató megemlékezésen. Aradon Hende Csaba honvédelmi miniszter jelenlétében emlékeznek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 13 vértanú tábornokára.