MÁV Informatika: új vádemelés

A cég volt vezetői orgazdaság és más bűncselekmények miatt állhatnak bíróság elé.

Magyar Nemzet
2013. 10. 29. 4:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A javaslat megérkezett a Fővárosi Főügyészségre – erősítette meg a Magyar Nemzet értesülését Bagoly Bettina. A vádhatóság szóvivőjének tájékoztatása szerint a rendőrség tizenkét személlyel szemben tett vádemelési javaslatot.

Mint ismeretes, a BRFK elsőként 2009-ben, Hónig Péter akkori közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter visszaélésekről tett feljelentése alapján indított nyomozást hűtlen kezelés gyanújával ismeretlen tettes ellen, az eljárás során több mint nyolcezer oldal nyomozati irat keletkezett. A nyomozó hatóság tavaly májusban a cég tizennégy volt vezető tisztségviselőjével szemben hűtlen kezelés, orgazdaság, valamint magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt tett vádemelési javaslatot.

A rendőrség szerint a MÁV Informatika vezető beosztású tagjai indokolatlan szerződéseket kötöttek különféle vállalkozásokkal, ezeknek a képviselői tízmilliós összegeket vettek fel a cégtől olyan munkákért, amelyeket el sem végeztek, a társaságot így mintegy 30 millió forint vagyoni hátrány érte.

Bákonyi Ádám

A teljes cikket a keddi Magyar Nemzetben olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.