Birtokba vették a Citadellát

A bérlők még maradnak egy ideig, a terület rejtett értékeit szakértők bevonásával tárnák fel.

NT
2013. 11. 12. 20:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A polgármester jelezte: célszerűnek tartja a Gellérthegy teljes területét összehangoltan fejleszteni, a fővárosi önkormányzattal és az állammal közösen. Szavai szerint a kiemelt turisztikai terület komplex gondolkodásmódot igényel, ezért szakmai szervezetek bevonásával szeretnék felfedni a terület rejtett értékeit, illetve új turisztikai és kulturális attrakciókat odavinni. Ezek részleteiről később készül koncepció – tette hozzá Hoffmann Tamás.

A Citadellára várhatóan tavasszal ír ki hasznosítási pályázatot az önkormányzat, a jelenlegi bérlők – akik mind aláírták a birtokba adási szerződést – a pályázat lezárultáig maradhatnak. Az átmeneti időszakban a kerület havi 800 ezer forint bevétellel kalkulál.

Horváth Viktória, a Nemzetgazdasági Minisztérium turisztikáért felelős helyettes államtitkár méltatta, hogy a XI. kerület gazdája akar lenni a Citadellának. Utalt arra, hogy múlt héten jelent meg a kormány nemzeti turizmusfejlesztési stratégiája, amely vonatkozik a legtöbb látványosságot adó Budapestre, ugyanakkor indokolt lenne a fővárosra vonatkozó koncepciót is készíteni. Jelezte: több fórumon várják az önkormányzati javaslatokat.

A helyettes államtitkár szólt arról is, hogy várják a 2014 és 2020 között támogatandó fejlesztési programokat, és nagy sikernek nevezte, hogy a következő uniós támogatási ciklusban nem változik a turizmusfejlesztési támogatások volumene.

Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára, Újbuda KDNP-s országgyűlési képviselője arról beszélt: egy 14 éve húzódó ügy végére került pont azzal, hogy Újbuda 50 évre vagyonkezelésbe vette a Citadellát. Mint fogalmazott, az országimázs részét képező terület fejlesztését egy szakmai grémium tanácsai nyomán fogják kialakítani.

A nemzeti vagyon részét képező Citadellával kapcsolatban folytatott közigazgatási eljárási határozat október 1-jén mondta ki, hogy az eddigi használat, hasznosítás nem felel meg a világörökségi törvényben foglalt követelményeknek, ezért a Citadellát használó, hasznosító személyek, társaságok és cégek kötelesek az általuk birtokolt területeket 30 napon belül a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. mint az állam tulajdonosi jogait gyakorló szerv birtokába adni.

A kultúráért felelős miniszter a világörökségi törvényben előírtak szerint felülvizsgálati eljárást indított a Citadella használatára vonatkozóan.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.