A Jobbik kidolgozta a 7 vezér programot

A párt kormányra kerülése esetén a vízgazdálkodás keretében teremtene 100 ezer új munkahelyet.

VZ
2013. 12. 07. 15:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vona hangsúlyozta: első számú prioritás számukra a megfelelő mennyiségű és minőségű magyar munkahely megteremtése, ennek érdekében dolgozták ki a 7 vezér programot is. Véleménye szerint jelenleg Magyarországon európai munkáért balkáni béreket fizetnek, és az újonnan alakuló munkahelyek is csak néhány multinacionális cégnek köszönhetőek, amiért cserébe sok esetben magyar kisvállalkozások szűnnek meg.

A sajtótájékoztatón részt vevő Kepli Lajos országgyűlési képviselő kifejtette: a 7 vezér program egyik pillére a vízgazdálkodás. A Jobbik vízerőművek, vízduzzasztók és egy Duna–Tisza-csatorna építésével több mint százezer új, minőségi magyar munkahelyet teremtene kormányra kerülése esetén. A további előnyök közé sorolta a termőföldek öntözhetőségének javulását, a vízi szállítás elterjedését, valamint az olcsó, megújuló villamos energia előállítását is.
Az ellenzéki politikus bejelentette: a témában hamarosan életre hívják a vízvédelmi kerekasztalt, valamint jövő év elején egy országos szakmai konferenciát is tartanak a programjukról.



A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.