A Syma rendezvényközpontban tartotta volna budapesti kampánynyitóját az ellenzéki összefogás, de le kellett mondaniuk, mivel technikai okokból nem tudott volna minden jelölt elmenni – írja az Origo.
A hivatalos közlemény szerint a hétfőn kezdődő aláírásgyűjtés keverte meg a programot, ennek időpontját azonban előre lehetett tudni. Az Origónak nyilatkozó szocialista források szerint attól tartottak, hogy kínos lett volna arról magyarázkodni, hogy melyik jelölt miért hiányzik.
Egyébként a héten amiatt is bánkódhattak az összeborulók, hogy aktivizálódtak a választópolgárok, és ennek következtében több pártnak is sikerült gyarapítania táborát: erősödött a legtöbb támogatóval bíró Fidesz–KDNP és a rangsorban harmadik Jobbik is. A kormánypárti szövetség hívei aktívabbak is, mint a támogatottság szempontjából második baloldali összefogásé.