Nyitrai Zsolt két héttel az EP-választás előtt tartott sajtótájékoztatóján elmondta: a következő napokban folytatódik a Fidesz–KDNP-s politikusok országjárása. Emellett a jövő héten a Fidesz telefonon is megkeresi szimpatizánsait, és felhívja figyelmüket az EP-választáson való részvétel fontosságára, továbbá minden postaládába eljuttatják „Üzenjük Brüsszelnek: tiszteletet a magyaroknak!” című szórólapjukat, amelyben Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök rövid üzenete is olvasható. A kampány utolsó hetében a Fidesz százezer önkéntese személyesen viszi majd el Orbán Viktor levelét a kormánypárt támogatóinak – közölte a Fidesz társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója.
A politikus szavai szerint az EP-választás arról is szól, „mutassuk meg szavazatainkkal: nagyon fontos, hogy megadják az Európai Unióban a tiszteletet Magyarországnak”. „Olyan képviselőket kell küldenünk Brüsszelbe május 25-én, akik kiállnak Magyarországért, a magyar érdekekért, a magyar értékekért ( ), akik megvédik a rezsicsökkentést, a magyar földet, a magyar családokat és a munkahelyeket” – mondta Nyitrai Zsolt. Hangsúlyozta azt is, olyan EP-képviselőkre van szükség, akik „nem tűrik el, hogy bürokraták és bankárok diktáljanak nekünk” és akik kivívják a tiszteletet a magyaroknak.
Az elmúlt négy évben csak a Fidesz–KDNP képviselői álltak ki a nemzeti érdekek mellett az Európai Parlamentben, és amennyiben megkapják ehhez a magyar szavazók támogatását, május 25-e után is folytatják ezt a munkát – jelentette ki Pelczné Gáll Ildikó egy vasárnapi kampánygyűlésen, Karcagon.
A pártszövetség európai parlamenti listavezetője a Déryné Kulturális Központ színháztermében hangsúlyozta: a két hét múlva esedékes voksolás tétje nem kevesebb, mint hogy a következő ciklusban a Magyarországot képviselők „meddő vitákat” folytatnak és „áskálódnak”, vagy építő munkát végeznek-e majd az Európai Parlamentben. Hozzátette: „ha jól képviseljük érdekeinket az unióban, az Magyarországnak lehetőséget teremt, melyet azonban meg is kell tudni ragadni és élni vele”.
Szombaton Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz-nagygyűlésen úgy fogalmazott: „ne engedjünk olyan képviselőket Brüsszelbe, akik akár így, akár úgy lejáratják Magyarországot. Ne engedjük Brüsszelbe a Tavares-jelentés tollbamondóit, nincs szükségünk meghunyászkodókra, olyanokra, akik feladják a magyar emberek érdekeit”.
Szavai szerint az európai parlamenti választáson újra meg kell küzdeni azokkal, akik veszélyesek Magyarország érdekeire. Hozzátette, „az ördög sohasem alszik”, akiknek itthon nem sikerült elgáncsolni Magyarország megújítását, azok most Brüsszelben próbálják elgáncsolni, ugyanúgy, ahogy eddig tették. „Fájdalom, de ismét csatába kell mennünk, az ünneplés napjai itt és most, ebben a percben véget érnek. Ébresztőt kell fújnom! Két hét múlva választás” – hangoztatta Orbán Viktor.
Az európai választáson hangosan és határozottan meg kell üzennünk Brüsszelbe: tiszteletet a magyaroknak – jelentette ki. Mint mondta: küldjünk olyan képviselőket Brüsszelbe, akik tudják, mit akarnak valójában a magyarok, „olyanokat, akik nemcsak azt tudják, hogy gyáva népnek nincs hazája, de azt is tudják, hogy a bátornak van”.
Május 25-én, vasárnap több mint 8 millió választópolgár dönthet arról, kik foglalhatják el az Európai Parlamentben (EP) a Magyarországnak járó 21 képviselői helyet. A választás egyfordulós, a magyarországi lakóhellyel rendelkező választópolgárok nyolc lista közül választhatnak. A szavazólapon sorrendben a következő pártok és pártszövetségek listái szerepelnek majd: Magyar Szocialista Párt, Seres Mária Szövetségesei, Fidesz–KDNP, A Haza Nem Eladó Mozgalom párt, Jobbik, Lehet Más a Politika, Együtt–PM, Demokratikus Koalíció.
Az ANY Biztonsági Nyomdában (korábban Állami Nyomda) már nyomtatják a szavazólapokat. A Nemzeti Választási Iroda arra számít, hogy a részvétel alacsony lesz, és a 8 millió 53 ezer választópolgárnak kevesebb mint a fele megy el voksolni, ezért mindössze 7,8 millió szavazólapot nyomtatnak.
Az EP-választás sajátossága, hogy a Magyarországon lakóhellyel rendelkező uniós polgárok is szavazhatnak a magyar EP-listákra, a névjegyzékbe vételre pénteken 16 óráig volt lehetőség. A Nemzeti Választási Iroda 107 ezer európai uniós állampolgárt tájékoztatott arról, hogy választójogukat Magyarországon is gyakorolhatják az EP-választáson, közülük a vasárnapi adatok szerint 7200-an jelezték, hogy a magyar listákra voksolnának. Öt évvel ezelőtt 5500-an szerepeltek a névjegyzékben a szavazás napján.