Okostelefonnal is vehetünk majd vonatjegyet

Lecseréli jegyértékesítő rendszerét a MÁV – írja a Népszabadság keddi számában.

VZ
2014. 10. 21. 9:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vasúttársaság a lappal közölte: az új jegyrendszert fokozatosan, 2015 közepéig vezetik be, az átálláshoz szükséges eszközök szállítóit közbeszerzésen választották ki, a kalauzokhoz kerülő kézi számítógépet a T-Systems Magyarország Zrt.-től vásárolták, az 1620 eszközért 705 millió forintot fizettek. A jegyek kiadására szolgáló ugyanennyi nyomtatót a Nádor Rendszerház Kft. szállítja 250 millió forintért.

Az új szolgáltatás bevezetéséhez szükséges szoftver egyes részeit már tesztelik, további elemek fejlesztése folyamatban van, de azt már lehet tudni, hogy az utasok okostelefonnal is megválthatják majd a menetjegyüket, bővül az otthon nyomtatott jegyek használatának lehetősége, egyszerűsödik a jegyellenőrzés a vonaton, a kalauzoknál bankkártyával is fizethetnek majd – írja a Népszabadság.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.