Tűcsereprogram: elutasították a feljelentést

A határozat ellen panasz érkezett, annak elbírálása a Fővárosi Főügyészségen folyamatban van – közölte Bagoly Bettina.

MNO
2014. 10. 15. 18:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bagoly Bettina tudatta: a Székely László által tiltott adatszerzés bűntette és más bűncselekmény miatt tett feljelentést a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség bűncselekmény gyanújának hiányában elutasította. A határozat ellen panasz érkezett, annak elbírálása a Fővárosi Főügyészségen folyamatban van – tette hozzá.

Szeptember 19-én a Magyar Nemzet egy birtokába került levelezés alapján azt írta: a biztos hivatala előzetesen egyeztetett a vizsgálatát kezdeményező Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nevű jogvédő szervezettel, hogy mikor lásson napvilágot a VIII. kerületi tűcsereprogramról készült, a józsefvárosi vezetést elmarasztaló jelentés. Székely László erre reagálva azt közölte: a cikk megjelenése után belső vizsgálatot rendelt el, melynek első megállapítása szerint a Magyar Nemzetben a lap állításának alátámasztására közölt levél a hivatal zárt levelező rendszeréből származik, és sem feladóként, sem címzettként nem szerepel rajta a TASZ.

„Adott egy magát »jogvédőnek« mondó, titokzatos külföldi mecénások által pénzelt, súlyos devianciákat népszerűsítő-támogató-mentegető, hazánk ellen uniós szankciókat szorgalmazó szervezet (TASZ), amely első kézből, fű alatt megkaphatja egy elvileg független nemzeti intézmény (Alapvető Jogok Biztosának Hivatala) jelentését, sőt annak közzétételi időpontjáról egyezkedhet. Majd faarccal közlik, hogy ez így természetes, máskor is így csinálják. Hát ezért nagy a baj.”

 

Olvassa el a Magyar Nemzet vezércikkét is!

Szeptember 30-án az Országgyűlés igazságügyi bizottsága zárt ülésen meghallgatta Székely Lászlót. A meghallgatásról Rubovszky György, a bizottság KDNP-s elnöke elmondta: nem állapítottak meg szabálytalanságot az alapvető jogok biztosa részéről a józsefvárosi tűcsereprogramot érintő jelentéssel összefüggésben, ugyanakkor felkérték Székely Lászlót, hogy a jövőben fordítson még nagyobb figyelmet a hivatal pártatlanságára.

Székely László elmondta azt is, hogy egy kollégája ellen fegyelmi eljárás indult. A hivatal munkatársa annyiban hibázott, hogy azt a látszatot keltette, mintha befolyásolhatná a jelentés elkészítésének időpontját – tette hozzá.

A bizottsági ülés után Bárándy Gergely szocialista képviselő felvetette, hogy miként kerülhetett ki az Alkotmányvédelmi Hivatal által biztosított ombudsmani hivatalból a levelezés egy napilaphoz. Az ellenzéki képviselő szerint ez bűncselekmény, kérdés, hogy az illetékes tárca miért nem teszi a dolgát. A politikus még aznap Pintér Sándor belügyminisztertől írásban azt kérdezte, jól működik-e a nemzetbiztonsági védelem az erre kijelölt létesítményekben.

Pintér Sándor szerdán a parlament honlapján közzétett válaszában biztosította a képviselőt: a nemzetbiztonsági szolgálatok a konkrét ügyben és általánosságban is a hatályos jogszabályok mentén, hatékonyan és szakszerűen látják el feladataikat.

A belügyminiszter írásbeli válaszában azt is jelezte, hogy az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala a kiszivárogtatás tényének megállapítását követően büntető feljelentést tett a Legfőbb Ügyészségen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.