Megjelentek a betöltetlen kancellári posztokra a pályázatok

A kancellárok alapvetően az intézmények működtetésével foglalkoznak.

TK
2014. 11. 07. 9:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az emberi erőforrások minisztere október 31-én jelentette be huszonegy felsőoktatási intézmény kancellárjának nevét. Balog Zoltán akkor azt mondta, bár nyolc felsőoktatási intézmény esetében nem találtak megfelelő jelöltet a kancellári posztra, az év végére minden intézményben lesz kancellár. Úgy fogalmazott, a kancellári rendszer a menedzserszemléletet erősíti a felsőoktatásban. A miniszter kiemelte, az intézmények gazdálkodásáért és üzemeltetéséért felelős kancellároknak megfelelő gazdasági ismeretekkel kell rendelkezniük, és ismerniük kell az adott felsőoktatási intézményre jellemző szakterületet is.

Az akkor kinevezett kancellárok november 15-től kezdhetik meg munkájukat.

Palkovics László felsőoktatási államtitkár elmondta, hogy a kancellárok alapvetően az intézmények működtetésével foglalkoznak, az ezzel kapcsolatos feladatokat veszik át a rektortól, akivel szorosan együtt kell működniük.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.