„Bár az elmúlt hetek, hónapok statisztikai adatai arra engednek következtetni, hogy hosszú idő után Magyarország gazdasági és társadalmi folyamatai jó irányba fordulnak, mégis ne legyen illúziónk, mindaz, amit a gyermekmentő szolgálat eredményként elmondhat, felmutathat önmagáról, egy-egy kanál mindössze az éhség tengerének kimerésekor” – fogalmazott Kövér László, hangsúlyozva, hogy ezentúl is szükség lesz az egyesületre, nemcsak Magyarország határain kívül, nemcsak Kárpátalján, nemcsak Erdélyben, hanem itthon is. Gondolatainak zárásaként az Országgyűlés elnöke az ünnepeltet köszöntötte.
Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat ügyvezető alelnöke, alapító elnöke köszöntőjében elmondta, hogy „25 évet bajban, néha még nagyobb bajban és sok sikerrel átélni nagyon szép dolog”. Beszédében megemlékezett az idén elhunyt Buzánszky Jenőről (1925–2015), a szolgálat sportbizottságának volt elnökéről, az Aranycsapat néhai tagjáról. Mint felidézte, Buzánszky Jenő kezdeményezésére alapítottak Erdélyben focikupát, amely éppen két héttel ezelőtt zajlott le, 106 csapatot, 1600 gyermeket vonzva egész Erdély területéről.
Az esten Mozart B-dúr szimfóniája, az Esz-dúr kürtverseny, az Esz-dúr koncertrondó Kocsis Zoltán által kiegészített változata, valamint a g-moll szimfónia hangzott el Borbély Balázs (kürt) és a Solti György Kamarazenekar közreműködésével, Kocsis Zoltán vezényletével. Kocsis Zoltán, az NGYSZ tagja és támogatója 1991 óta ad koncerteket a szervezet javára. A hangverseny teljes bevételét mindenkor a szolgálatnak ajánlja fel.
Az NGYSZ évente több karitatív célú rendezvényt szervez, amelyek bevétele hozzájárul a hátrányos helyzetű, rossz sorsú, beteg, árva gyermekeket segítő 12 programjának működtetéséhez. A programok közül az egészségügyi, az ösztöndíj- és a képzési program a leghangsúlyosabb.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!