Az amerikai képviselőház külügyi bizottságának európai és eurázsiai albizottsága által rendezett meghallgatáson a résztvevők egyetértettek abban, hogy az Egyesült Államok és Magyarország szövetségesek, és nyíltan kell tisztázniuk a felmerülő vitás kérdéseket.
A meghallgatáson Szemerkényi Réka washingtoni nagykövet elmondta, hogy Magyarország nyitott a „barátok közötti vitára”, a két ország közös értékeket képvisel, és hangsúlyozta, fontos az együttműködés a stratégiai érdekek alapján. A diplomata sziklaszilárdnak nevezte a magyar kormány demokrácia melletti elkötelezettségét.
Hoyt Brian Yee, az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekért felelős helyettes államtitkára méltatta a két ország biztonságpolitikai együttműködését, de aggodalmát fejezte ki a demokratikus intézmények magyarországi „eróziója” miatt.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!