Szja-határidő a láthatáron, bővített NAV-nyitvatartással

A fővárosi és a megyeszékhelyeken található központi ügyfélszolgálatok rendkívüli nyitva tartással várják az adózókat.

2015. 05. 15. 5:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megyeszékhelyeken május 15-én, pénteken reggel 8 és délután 16 óra között vannak nyitva a központi ügyfélszolgálatok.

Pénteken reggel 8.15-től 16 óráig fogadják a bevallókat négy fővárosi helyszínen, a IX. kerületi Vaskapu utcában, a XIII. kerületi Kresz Géza utcában és a Dózsa György úton, valamint a XIV. kerületi Gvadányi utcában.

Május 18–20. között a megyeszékhelyeken reggel 8-tól 18 óráig, Budapesten reggel 8.15-től 18 óráig várják az adózókat.

A NAV tájékoztatása szerint az szja-bevalláshoz szükséges információkról az adózók a NAV általános tájékoztató rendszerében is érdeklődhetnek (06-40/42-42-42). A hívásokat szintén a szokásosnál hosszabb nyitva tartással várják: pénteken 8.30 és 16 óra között, hétfőtől 8.30 és 18 óra között.

Az adóhatóság az MTI-vel többek között azt is közölte, hogy idén is sokan az utolsó napokra hagyják az szja-bevallás elkészítését. Május 10-éig mintegy 1,7 millió érkezett az adóhatósághoz, miközben a hivatal idén is közel 4,5 milliót vár.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.