A klímaforradalom koráról beszélt Áder

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Áder szerint a klímaváltozás miatt a jelenleginél sokkal nagyobb mértékű migráció indulhat el a világon.

MTI
2015. 09. 01. 12:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Józsa János arra hívta fel a hallgatók figyelmét, hogy az itt szerzett végzettség Magyarország legértékesebb és legnagyobb presztízsű diplomái közé tartozik, és a világon mindenhol elismerik és keresik az itt végző mérnököket. A rektor szerint az elsősök jól választottak, hiszen nem kell ahhoz külföldre menniük, hogy értékes, nemzetközileg is elismert műszaki diplomát kapjanak.

Arra biztatta őket, hogy ne csak az alapképzést végezzék el, hanem a mesterszakokat is, mert – szavai szerint – csak így válhatnak igazi mérnökké, a szakmájuk mesterévé. Jelezte, diplomásaiktól eddig nem hallott érdemi elhelyezkedési gondokról.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanévnyitóján mások mellett jelen volt Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár, Tarlós István főpolgármester, Simicskó István (KDNP) országgyűlési képviselő és Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere.

Áder János köztársasági elnök májusban jelentette be a www.elobolygonk.hu honlap elindítását, miután konzultált Al Gore volt amerikai alelnökkel, a nemzetközi kezdeményezés elindítójával. Al Gore – akit klímavédelmi, környezetvédelmi tevékenységéért Nobel-békedíjjal tüntettek ki – célja az, hogy kampányának egymilliárd támogatót szerezzen, azaz elektronikus aláírást gyűjtsön a párizsi klímacsúcs előtt. Magyarország volt az első ország, amely egy saját honlappal csatlakozott a világméretű összefogáshoz.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.