Több mint 4700 katona van a déli határon

Ilyen rövid idő alatt korábban nem volt ilyen nagymértékű mozgósítás.

MTI
2015. 10. 04. 7:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Benkő Tibor az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorfolyamában felidézte: a katonák kettős feladatot teljesítenek, egyrészt az ideiglenes biztonsági határzár kiépítésében vesznek részt, másrészt a rendőrség munkáját segítik.

A Honvéd Vezérkar főnöke a vörösiszap-katasztrófa ötödik évfordulója alkalmából felidézte, hogy annak idején több mint 2300 katonával és 350 eszközzel vettek részt a mentesítésben. Ilyen rövid idő alatt korábban nem volt ilyen nagymértékű mozgósítás – tette hozzá Benkő Tibor, aki az eddigi legnagyobb feladatként hivatkozott a 2013-as dunai árvízre, ahol csaknem tízezer katonát kellett bevonni a védekezésbe.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.