Különféle terrortámadások elhárítását szimulálták az utóbbi négy napban Szolnokon a Terrorelhárítási Központ (TEK) és a Magyar Honvédség 2. Különleges Rendeltetésű Ezredének tagjai a mentőszolgálat, a rendőrség, illetve katonai helikopteres és tűzszerészi alakulatok közreműködésével.
A mai bemutatónapon – amelyen egy sporteseményen bekövetkezett robbantásos merénylet következményeinek felszámolását, majd egy túszmentő akciót, illetve a kritikus infrastruktúra őrzés-védelmét láthatta a média – a honvédelmi miniszter arra emlékeztetett, hogy a gyakorlatot már a nemrég törvénymódosítással meghatározott, új terrorveszély-helyzeti jogállásra való felkészülés jegyében szervezték. Kérdésünkre, miszerint összkormányzati szinten tervezik-e a fegyveres, illetve a rendfenntartó erők átszervezését, határőrség vagy egy gendarmerie típusú szervezet felállítását az utóbbi időszak tapasztalataira, így a határkerítés őrizetére alapozva, Simicskó István azt válaszolta: az elmúlt egy-másfél év együttműködése megmutatta, hogy az eddig követett irány a helyes.
– Kétségtelenül fontos, hogy a közéletben az ország biztonságával foglalkozó szakemberek lássák a bajokat, a válsághelyzeteket igyekezzük megelőzni, illetve kezelni, de az előző időszakban igazolást nyert, hogy ez az együttműködés hatékony mind a határvédelem, mind a belbiztonság vonatkozásában. Létrehoztunk olyan együttműködési formákat, amelyek kellő keretet adnak ahhoz, hogy hatékonyan tudjuk szolgálni az ország biztonságát. Gondolok itt a TIBEK-re, a nemzetbiztonsági kabinet és munkacsoport működésére, amelyek mind a stratégiai gondolkodásban, mind a konkrét végrehajtásban elegendők, és megfelelő mértékben képeztük le velük a biztonsági változásokat – fogalmazott.