Nem hergelték a jogvédők a dühös migránsokat

A civilek nem tapasztalták, hogy terroristák volnának. Lehet, hogy az újságírók sem azok.

Lőrincz Tamás
2017. 01. 13. 17:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Mi is ott voltunk a szerb határnál, amikor a menekültek és a rendőrök összecsaptak, de nem tapasztaltuk, hogy a civil szervezetek vagy az újságírók bármire is biztatták volna a menekülteket – mondta a Magyar Nemzetnek Demeter Áron, az Amnesty International (AI) emberi jogi szakértője, aki egyben azt is megjegyezte, hogy a menedékkérőknek joguk van Magyarország területére lépni. A szervezet egyébként megfigyelőként volt a helyszínen, hogy ellenőrizzék a határon kialakult helyzetet.

Az AI munkatársát annak kapcsán kérdeztük, hogy Németh Szilárd fideszes alelnök után Kovács Zoltán kormányszóvivő is kirohant a civil szervezetek ellen. Az ATV-nek adott pénteki interjúban azt mondta, hogy a „magukat emberjogvédő vagy civileknek nevezett emberek” együttműködnek a terror- és embercsempész szervezetekkel. Ezt szerinte az bizonyítja, hogy az emberi jogi szervezetek arra buzdították – sőt, állítása szerint „hergelték” – a menekülteket a déli határvidéken 2015 őszén, hogy lépjék át a magyar határt.

A civil szervezetekkel kapcsolatban megszólalt Orbán Viktor kormányfő is, aki az állami rádiónak adott péntek reggeli interjúban azt mondta, hogy olyan világban élünk, ahol a befolyásolási kísérletek gyakoriak minden országban és majdnem minden ország részéről.

– Meg kell teremteni annak lehetőségét, hogy a magyarok minden közéleti szereplőről tudhassák, kicsoda ő, és honnan kapja a pénzét – fogalmazott. Példaként Barack Obama elnökségét hozta, szerinte ugyanis az amerikaiak sokfajta befolyásolási módszert építettek ki a világban. – Erről én tudnék mesélni hosszasan (...), a legprimitívebb befolyásolási módszerekkel bezárólag volt itt minden az elmúlt időszakban – mondta, hozzátéve, hogy szövetségesek lévén nem a múlttal foglalkozik, inkább reméli, hogy a jövőben nem lesz ilyen.

– Átláthatóságot akarunk, a magyaroknak ugyanis joguk van megérteni, milyen befolyásolási manipulációs kísérletrendszerben éljük minden nap a politikai életünket – mondta Orbán Viktor.

A kormányközeli Századvég Alapítvány felmérése szerint Soros György amerikai üzletember és a szervezetei által képviselt „aktivista, beavatkozó politika” is népszerűtlen Magyarországon. A kutatás szerint a válaszadók 61 százalékának negatív a véleménye az üzletemberről, míg 14 százalék kedveli. A Századvég szerint 88 százalék elutasítja, hogy „külföldi politikai vagy gazdasági erők civil szervezeteken keresztül gyakorolnak nyomást egy ország kormányára”. Az Amnesty International által decemberben közzétett adatok azonban egész mást mutatnak: felmérésük szerint háromszor többen ismerik az Amnesty International munkáját, mint 2012-ben, tevékenységük fontosságát pedig egy tízes skálán átlagosan 7,9-esre értékelték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.