Pancsolni csak szigorúan pucéran lehet Szentendrén

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Hetente kétszer kizárólag fürdőruha nélkül élvezhető a helyi uszoda wellnessrészlege, 14 év alatt tilos a belépés.

Horváth Csaba László
2017. 01. 19. 8:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elmondta azt is, hogy a – wellnesstől mindössze néhány méter távolságra található – uszoda sincs zárva a látogatók előtt, fürdőruhában azt is igénybe lehet venni, nincs is messze, csupán egy folyosó választja el egymástól a két helyiséget. Az intézmény honlapján megtalálható pályabeosztás szerint folyamatos a gyerekek oktatása az uszodában, közvetlenül a „fürdőruhamentes övezet” mellett. Tegnapelőtt, kedden például délután négy óra után a Kossuth és a Sellők mellett a Danubius Sportegyesület ifjai is edzést tartottak. Holnap pedig – szintén fürdőruhamentes napon – a Danubius és a Kossuth Sportegyesület csoportjainak tartanak edzést az uszodában.

A felnőtteknek egyébként több mint háromezer forintba kerül egy belépőjegy, ami az uszoda és a wellness használatára is feljogosítja a vásárlót. Az éves bérlet pedig több mint 360 ezer forintba kerül, így azok a szemérmesebb vásárlók, akik tavaly október előtt vásároltak bérletet, igencsak pórul jártak, ha ugyanis nincs kedvük a meztelenkedéshez, ki kell hagyniuk a keddi és pénteki napokat.

Lapunk az ügyben megkereste az uszodát üzemeltető Aquapalace Kft.-t is, amely a szentendrei önkormányzat tulajdonában áll. Az ügyvezető Drégely Miklós elmondta, hogy a klasszikus szaunázás szabályai miatt döntöttek a fürdőruhamentes napok mellett, nem pedig azért, mert meztelen embereket kívánnak az uszodában látni. Ugyanakkor nemcsak a szaunában, hanem az egész wellnessrészlegen kötelező a fürdőruha mellőzése, de az ügyvezető magyarázata szerint ezzel sincs semmi probléma, sőt – mint mondta – a fürdőruhákon olykor sok a piszok, nélküle tehát a vendégek nem szennyezik be a fürdővizet. Az ügyvezető a wellnessrészleg vezetőjével ellentétben ugyanakkor azt állította, hogy keddenként és péntekenként csak felnőttek tartózkodhatnak a wellnessben. Egyébként azt is megjegyezte, hogy a 14 év alattiak már az októberben bevezetett fürdőruhamentes napok előtt sem vehették igénybe a wellnessrészleget, csak hétvégén. Ez azért van így – tette hozzá –, mert a gyerekek a fröcsköléssel és ugrándozással esetleg zavarnák a felnőtteket. Az uszoda ügyvezetője szerint egyébként a fürdőruhamentes intézkedés rendkívül népszerű a látogatók közt, ezzel ugyanis sikerült a szaunázó közönséget a szabadidőközpontba vonzani.

Bár Drégely úgy beszélt, hogy a bevezetett szabályoknál mi sem természetesebb, később mégis megkísérelte megtiltani, hogy közöljük az általa elmondottakat. Levélben azt írta, azért nem járul hozzá a megjelenéshez, mert az uszoda a szentendrei önkormányzat intézménye, így addig nem tud hozzájárulni nyilatkozata közléséhez, amíg nem konzultált a protokollosztályukkal.

Kerestük Verseghi-Nagy Miklós polgármestert is arról érdeklődve, hogy ő vagy esetleg gyermekei igénybe szokták-e venni a fürdőruhamentes napokat, ám lapzártánkig nem tudtuk elérni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.