Karácsony Gergely, az ellenzék közös főpolgármester-jelöltje is számos alkalommal tett tanúbizonyságot elveinek hajlíthatóságáról.
A 2014-es országgyűlési képviselő választás kampányában Karácsony látszólag nehezen dolgozta fel, hogy Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke is rajta volt az Együtt–PM közös listán: „Nem tagadom, néhány Unicumot meg kellett innom ma, hogy elviseljem a helyzetet, nem szeretem, hogy így alakult, de ez van” – hangoztatta akkor. Ennek ellenére idén nyáron – azt követően, hogy a DK saját főpolgármester-jelölttel rukkolt elő Kálmán Olga személyében, felrúgva a korábbi megállapodásukat – Karácsony mégis arról beszélt, hogy teljes mértékben bízik Gyurcsány szavahihetőségében. Az MSZP-hez való viszonyáról pedig, még LMP-s politikusként, egy egyetemi fórumon azt mondta, hogy „jobban utálom a szocikat, mint a Fideszt”, valamint, hogy azért támogatta az együttműködést az Együtt 2014-el, hogy kihúzza „a szocik seggéből az összefogást”. Ehhez képest 2017 végén mégis elvállalta az MSZP és a Párbeszéd közös miniszterelnök-jelöltségét.
A Párbeszéd elnökének a Jobbikkal kapcsolatos nézetei sem bizonyultak tartósabbnak. Noha Karácsony szavai szerint a Jobbik „mellette áll” a főpolgármesteri kampányában – az ellenzéki párt passzívan támogatja őt, mivel nem indít saját jelöltet – a zuglói polgármester tavaly márciusban még ellenezte a Jobbikkal való összefogást. Úgy vélte, hogy a pártban továbbra is vannak nácik, és az Magyarország „rosszabbik feléhez tartozik”. Ehhez képes a Hír TV műsorában idén februárban megvédte Gyöngyösi Mártonnak, a Jobbik frakcióvezetőjének antiszemita elképzelését.
– Nem gondolom, hogy önmagában nácizmus, ha valaki zsidó képviselőket listázna, ez inkább egy nagyon rossz mondat volt – jelentette ki, hozzátéve: nagyon örül annak, hogy Gyöngyösi „az elmúlt időszakban” nem zsidózott.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!