Tarlós István: Karácsony Gergely valódi főnöke Gyurcsány Ferenc

A Hír TV Magyarország élőben című műsorában a Tarlós István Budapest főpolgármestere volt a vendég, akit a Földi-Kovács Andrea műsorvezető többek között arról kérdezett, hogy vajon Karácsony Gergely kampánya a fővárosról szól-e? Terítéken volt, hogy négy éven belül az összes fővárosi földutat leaszfaltozzák, miközben Karácsony Gergely gerillaharcról álmodik, továbbá, klimatizáltak lesznek a 3-as metró szerelvényei. A főpolgármester nyugalmat akar és „megvédi a várost”.

Forrás: Hír TV2019. 07. 10. 12:36
Forrás: HÍR TV
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Most viszont „ha véletlenül szóba kerül valami, a polgármester úr mond egy ’nagy szamárságot’. A múltkor például azt követelte, már éppen ideje lenne, hogy ’a Tarlósnak legyen Budapest klíma stratégiája’. Nem zavarta őt, hogy nem csak régóta van, de 2018 tavaszán már rég jóvá is lett hagyva határozattal, mivel a polgármester úr sem közgyűlésekre, sem bizottsági ülésekre nem jár” – mondta Tarlós István.

A főpolgármester úgy látja: a kampánynak végre Budapestről kellene szólnia, nem arról, hogy az ellenzék ’Orbán Viktorozik’.

A metrókocsik klímával való felszerelésére reagálva úgy fogalmazott, hogy „egy romhalmazt voltak kedvesek nekünk itt hagyni Kunhalmi Ágnes képviselőasszony elődei és elvbarátai”, valamit kellett kezdeni ezzel a metróval. Ha nem lehetett újakat vásárolni, fel kellett újítani őket. Idáig technikai okok miatt nem lehetett a klímaberendezéseket beszerelni a metrókocsikba, mert egy „pokolian rossz Alstom-szerződést” hagyott hátra az előző, balliberális vezetés. A legutóbbi időben az Alstomtól 6 milliárd forintot „sikerült visszaszerezni’” amely „megnyitotta az anyagi lehetőségeket” is. Kis tömegű légkondicionáló berendezéseket fognak felszerelni, amiket szerkezetileg elbír a metrószerelvény valamennyi kocsija. Ehhez kell az orosz fél hozzájárulása is, nehogy a harminc éves garancia emiatt megszűnjék. „Azt remélem, hogy nem fognak akadályt állítani” – nyilatkozta Tarlós István.

Saját esélyei kapcsán Tarlós István kijelentette: „Nem szoktam esélyeket latolgatni. Harminc év alatt eddig összesen egy polgármester-választást vesztettem el, 2006-ban, azt is egy százalékkal”.

A főpolgármester kiemelte: Karácsony Gergelyék és a mögötte álló erők „kétségbeesetten dolgoznak azon”, hogy ez ne egy Tarlós-Karácsony megmérettetés legyen. Ebben a csapatban éppen úgy ott vannak a jelenlegi és a volt szocialista és szabad demokrata politikusok, mint Gyurcsány Ferenc, aki tulajdonképpen Karácsony Gergely főnöke, függetlenül attól, „hogy éppen fölemeli-e őt, vagy rácsapja a klozetajtót”.

A teljes beszélgetés a Hír TV videómegosztó csatornáján is megtekinthető.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.