Védőmaszkokat vásárolnak, varratnak vidéki önkormányzatok, segítenek a rászorulóknak

Védőmaszkok beszerzéséről intézkednek több városban, hogy elláthassák a helybélieket, van, ahol szállodákat ajánlanak fel a házi karanténba vonulóknak. Több önkormányzat igyekszik segíteni a rászorulóknak segélyalapok létrehozásával, bérlakások lakbérének átmeneti elengedésével, tartós élelmiszerekkel, tisztítószerekkel, illetve a szociális támogatások igénylésének megkönnyítésével.

Forrás: MTI2020. 03. 23. 20:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tatabányán az önkormányzat jelenleg 400 millió forintra becsüli a vírusellenes védekezés költségeit, ebből 90 millió forint a bérlakásoknál a lakbér elengedése a második negyedévben és 200 millió forint a karanténba kerülők, idősek, rászorultak étkeztetése és ellátása – közölte Szücsné Posztovics Ilona polgármester.

Siófokon fertőtlenítő- és tisztálkodószerekből, valamint szórólapos tájékoztatókból álló egységcsomagokat állíttatott össze az önkormányzat hajléktalanoknak a koronavírus-járvány miatt. Az önkormányzat honlapján azt írták: a város nem tudta elérni a hajléktalanszállón lakók karanténba helyezését, még mindig sok hajléktalan jár az utcákon.

A Balaton-parti városban csaknem megtelt az a hotel, amelyet tulajdonosa ingyen ajánlott fel házi karanténba vonulóknak, az önkormányzat pedig önkéntes karanténszállásként megnyitotta Galérius Vendégházát. Az épületbe azok a külföldről hazatérő, nem beteg siófokiak költözhetnek ideiglenesen, akik nem akarják, hogy a kötelezően karanténban töltendő idejük alatt esetleg megfertőzzék családtagjaikat.

Balatongyörökön karanténszállóvá alakítják át a hatodik éve üresen álló Kastély hotelt, volt kormányüdülőt.

A Somogy megyei Csurgón hétfőn határozatlan időre leállt a helyi járatú autóbuszközlekedés a vírusfertőzés megelőzéséért.

Balassagyarmaton az önkormányzat megállapodott a Palóc Farkasok labdarúgó utánpótlás sportegyesülettel, hogy a Kövi Pál Sportcentrum ingatlanát a város egészségügyi célokra használja. Ott épül ki a kórházat ellátó mentőszolgálat fertőtlenítő telephelye, illetve áprilistól a véradóállomás is állandó véradóhelyet létesít az épületben.

Péterffy Attila, Pécs polgármestere „koronavírus-segélyalap” felállításáról döntött. Cégektől és magánszemélyektől várják a felajánlásokat az idősek ellátását biztosító önkormányzati program, védőfelszerelések vásárlásának támogatásához.

Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere Facebook-oldalán bejelentette: 10 millió forinttal segíti a város a megyeszékhely kórházait a koronavírus-járvány elleni védekezésben. Ebből az összegből védőruhákat, maszkokat, kesztyűket, fertőtlenítőszereket, ózonizáló készülékeket vásárolnak. A polgármester egyúttal felajánlásokat kért a Hetényi-, illetve a MÁV kórház alapítványai számára.

Közölte, a város önkormányzata segíti a maszkok, védőruhák gyártását. A Jelmez-Art Kft. például ezer maszkot varrt, ezeket az önkormányzat megvásárolja és szétosztja. A későbbiekben több varroda is csatlakozik a maszkok készítéséhez.

Az új koronavírus kiszűrésére is alkalmas diagnosztikai gépet vásárol Gyöngyös önkormányzata – jelentette be sajtótájékoztatóján a város polgármestere.

Hiesz György közölte: a tárgyalások a korszerű berendezés beszerzéséről lezárultak, a mintegy 25 millió forint értékű gép heteken belül megérkezik. Jelezte: a vásárlás költségeinek, valamint az üzemeltetési díj megosztásának érdekében felveszi a kapcsolatot a térség településvezetőivel, míg az új eszközt annak megérkezését követően Gyöngyös önkormányzata az egészségügy rendelkezésére bocsátja.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.