Az elmúlt egy héten fokozatosan csökkent a kórházban ápoltak száma – közölte a koronavirus.gov.hu hétfő este.
Az elmúlt egy héten csökkent a kórházban ápoltak száma
A legutóbbi adatok szerint 782 embert ápolnak kórházban, közülük jelenleg 42-en vannak lélegeztetőgépen.
A kormányzati honlapon közzétett információk szerint az április közepi szintre csökkent a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma. A legutóbbi adatok szerint 782 embert ápolnak kórházban, közülük jelenleg 42-en vannak lélegeztetőgépen. A tapasztalatok szerint az enyhe tüneteket mutató betegek egy-két hét alatt, a súlyosabb tüneteket mutatók több hét alatt gyógyulnak meg a kórházban.
Kiemelték: a fertőzések számának csökkenésével elindul a felkészülés az egészségügyi ellátások fokozatos újranyitására is. Ez több ütemben történik. Elsőként az egészségügyi alapellátás, a háziorvosok, a fogorvosok, valamint a járóbeteg-szakrendelők nyitották meg újra szolgáltatásaikat, de még csökkentett üzemmódban és fokozott óvintézkedések mellett.
A kórházak is készülnek a fokozatos újranyitásra, épp ezt szolgálja a „régi-új” beutalási rend is – miszerint két kiemelt budapesti kórházba szállítják az új, súlyos koronavírusos betegeket –, amely képes tehermentesíteni több kórházat, hogy minél előbb elkezdődhessenek a járvány miatt elhalasztott vizsgálatok, kezelések.
Hozzátették: emellett természetesen fenn kell tartani a járványügyi készültséget, hogy a kórházak szükség esetén – egy újabb betegszám-emelkedésnél is – képesek legyenek a koronavírusos betegek tömeges fogadására és ellátására.
„A járvány alakulása biztató, eddig sikerült alacsonyan tartani a fertőzöttek számát” – fogalmaztak. Ugyanakkor megjegyezték: a május 4-én vidéken életbe lépett új szabályok járványügyi hatását fokozottan figyelik mind a fertőzöttek, mind a kórházi ápolásra szorulók tekintetében.
Jelezték azt is, hogy május 8-án a kórházban ápoltakról közölt adat téves kórházi adatszolgáltatás miatt nem volt pontos. „A hibás adatot közlő kórház utólag korrigálta az adatot, eszerint helyesbítjük mi is ezúton az aznapi adatot” – írták. Május 8-án, pénteken 1132 kórházban ápolt betegről adott számot a honlap, a javított adat 891.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Így eszi meg a rozsda a Petőfi hidat
A főváros magára hagyta Budapest egyik legfontosabb hídját, amely lassan az enyészeté lesz.

Ezért választotta az új pápa a XIV. Leó nevet
A nagy előd, XIII. Leó máig ható változások alapjait tette le.

XIV. Leó pápa járt már Magyarországon
A frissen megválasztott egyházfő, XIV. Leó 2023-ban kísérte el Ferenc pápát a budapesti útjára.

Bárki véleményt mondhat az új KRESZ-ről
Az elkészült szabályozási koncepciót a közlekedési tárca benyújtotta a kormánynak.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

„Induljunk el, menjünk tovább és ne ragadjunk bele a nehézségbe” – Lakatos András inspiráló üzenete a szívátültetés után

Marco Rossi marad 2030-ig a válogatott szövetségi kapitánya

Megsúgta az univerzum, ez a 3 csillagjegy már az első randin szerelembe esik

Hivatalos: meggondolták magukat a kínaiak a szegedi Byd-gyárról – mégse csak elektromos autókat fognak gyártani, de ennek megvan az oka

Ő XIV. Leó - minden, amit az új pápáról tudni kell

Döntöttek Urusla von der Leyenék: bíróság elé viszik Magyarországot – most éppen ezért

Horn Gábor szavai a szakadékba lökhetik Magyar Pétert

Szoboszlaiéknak üzent az új pápa? Óriási az izgatottság a Liverpoolnál

Megszólal a móri mészárlás egyik elkövetője, most mindent elárul a végzetes napról

Kiderült, ki válthatja a visszavonuló Gyurcsány Ferencet a parlamentben

Slot súlyos döntést hozott a Liverpool-játékos távozása után

Zelenszkijnek vége, kemény üzenetet kapott az ukrán vezető
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Így eszi meg a rozsda a Petőfi hidat
A főváros magára hagyta Budapest egyik legfontosabb hídját, amely lassan az enyészeté lesz.

Ezért választotta az új pápa a XIV. Leó nevet
A nagy előd, XIII. Leó máig ható változások alapjait tette le.

XIV. Leó pápa járt már Magyarországon
A frissen megválasztott egyházfő, XIV. Leó 2023-ban kísérte el Ferenc pápát a budapesti útjára.

Bárki véleményt mondhat az új KRESZ-ről
Az elkészült szabályozási koncepciót a közlekedési tárca benyújtotta a kormánynak.