AZ ÍGÉRET SZÉP SZÓ…
Az ígéret szép szó, ha betartják, úgy jó, ahogy a közmondás is tartja, azonban a karácsonyi takaréklángelme számára nem jelent problémát, ha valamit ezerszer megígér a kamerák előtt, végül a sunnyogás úgyis legyőzi a szép szólamokat – vonja le a következtetést a főpolgármester korábbi kijelentéseit ismerve a portál.
A „férfias megoldásokat különösen kedvelő” Karácsony ráadásul lemondta a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa (FKT) jövő keddre tervezett ülését is, ahol a kormányoldal szeretett volna a városvezetéssel közösen megoldást találni a Lánchíd felújítására. Ez azért is lett volna fontos, mert ahogy Fürjes Balázs, a Budapestért és a fővárosi agglomerációért felelős államtitkár nyilatkozta, megerősítették volna a kormány hatmilliárd forintos elkötelezettségét a hídfelújítás támogatására és válaszokat kívántak kapni a Lánchíd állapotát, a felújítást érintő tisztázatlan kérdésekre.
Erre azonban nem kerül sor. Karácsony ráadásul úgy lépett vissza, hogy nem adott meg új időpontot az egyeztetésre, így minden a levegőben lóg. Fürjes így fogalmazott: „A kormányoldalt meglepetésként érte, hogy a főpolgármester lemondja az intézményes párbeszéd lehetőségét. Ráadásul új időpontjavaslat megtétele nélkül, azaz így a Városháza bizonytalan időre elhalasztja a főváros–kormány párbeszéd megtartását.”
TELJES ÖTLETTELENSÉG ÉS SÁRdobálás
Ha nem nemzeti értékünkről lenne szó, csak valamiféle belső baloldali torzsalkodásról, lehet, hogy nevetnénk a hozzá nem értésen és a teljes ötlettelenségen, de a helyzet inkább siralmas. A következő videóból kiderül, hogy Karácsony milyen hévvel kampányolt a híd felújításának halaszthatatlanságával, majd hogyan hátrált ki végül. A sok főpolgármester-helyettes közül pedig az egyik, Kerpel-Fronius Gábor a baloldali ATV-ben hozott össze egy bohózatba illő, szánalmas performanszt, így végül még a laikusok számára is összeállhat a kép, hogy itt valami horrorisztikus blamázs és tragikomédia közepébe csöppentek.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!