Soltész Miklós elmondta: 2021-ben 1,1 milliárd, 2022-ben pedig 747 millió forintot ad a kormány az építkezésre, erről a közelmúltban született döntés.
Megérkezett a holnapi időjárás-előrejelzés
Ez alapján nehéz elhinni, hogy jobb lesz.
Soltész Miklós elmondta: 2021-ben 1,1 milliárd, 2022-ben pedig 747 millió forintot ad a kormány az építkezésre, erről a közelmúltban született döntés.
Az államtitkár méltatta azt a fontos és minőségi munkát, amelyet a piarista rend a magyar oktatásban végez. Felidézte, hogy korábban Budapesten és Szegeden is zajlottak nagy léptékű oktatási beruházások.
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sátoraljaújhelyen megújuló piarista kollégiumról szólva Soltész Miklós megemlítette, hogy az épületben jelenleg is folyik egy 330 millió forintot meghaladó energetikai beruházás, ennek munkálatai során derült ki, hogy komoly problémák is vannak az ingatlannal. A kormány erre reagálva döntött a támogatásról, remélve, hogy az intézmény lakóinak huszonegyedik századi körülményeket biztosíthatnak majd – fejtette ki.
Az eredetileg oktatási célokat is szolgáló piarista rendházként működő épületben az államosítás után 1948-ban alakították ki a kollégiumot, amelyet 1992-ben kapott vissza a rend. A 90 férőhelyes egyházi intézmény a jelenleg futó energetikai, valamint a bejelentett beruházásokkal, például szigeteléssel, tetőcserével, homlokzatfelújítással, nyílászárócserével és fűtéskorszerűsítéssel együtt teljesen megújul 2022-re. Az épületben olyan közösségi tereket is kialakítanak, ahol hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű fiataloknak tudnak programokat szervezni.
Ez alapján nehéz elhinni, hogy jobb lesz.
Nem a jobb napok közé tartozott az év 18. napja Siklóson.
Az eset még december 23-án este történt, a rendőrség most tette közzé az elkövetőről készített kamerafelvételt.
„Elfogult algoritmusok”: Dávid Dóra nem felelt az egyik legfontosabb kérdésre.
Éveken keresztül rettegésben tartotta családját egy Győr-Moson-Sopron vármegyei férfi
Múzeumok nélkül maradhat Keszthely belvárosa
Itt nézheted ingyen Szoboszlai BL-meccsét, örömhírt kaptak a szurkolók
A DK elnöke és Magyar Péter is fellelkesült Majka legújabb, kormánykritikusnak szánt szerzeményén + videó
20 éven keresztül napi 30 doboz Pepsivel oltotta szomját: ez lett a vége
Az uniós vezetők üdvözlik az új amerikai elnököt, és várják, hogy közösen nézhessenek szembe a globális kihívásokkal+ videó
Így támogatta egymást a bukott amerikai liberális rezsim és Magyar Péter
30 kilót fogyott Dóra - elárulta, hogyan!
Brutális lángok a síparadicsomban, sok a halott + videó
Éghet Magyar Péter arca, megdöbbentő dolog történt
Sokmilliós korrupció miatt került rács mögé egy jól ismert ügyvéd
Elengedjük a franciák elleni meccset? Bodó Richárd felfedte a stratégiát
Ez alapján nehéz elhinni, hogy jobb lesz.
Nem a jobb napok közé tartozott az év 18. napja Siklóson.
Az eset még december 23-án este történt, a rendőrség most tette közzé az elkövetőről készített kamerafelvételt.
„Elfogult algoritmusok”: Dávid Dóra nem felelt az egyik legfontosabb kérdésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.