Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter saját Facebook-oldalán örömhírként közölte, hogy emelkedett az újszülöttek száma.

Lecsapott a babakocsis rablóbanda a Népligetnél, kés is előkerült
Volt egy kis üldözés is.
Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter saját Facebook-oldalán örömhírként közölte, hogy emelkedett az újszülöttek száma.
„Ismét örömteli híreket oszthatok meg önökkel”
– írta Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter a Facebook-oldalán az újszülöttek és a házasságkötések számával kapcsolatban.
A miniszter posztjában kiemelte:
2020 első nyolc hónapjában 61 054 gyermek született, ami 2734 újszülöttel több, mint a tavalyi adat.
Csaknem öt százalékkal magasabb ez a szám,
mint 2019 azonos időszakában.
Ez év augusztusában 8094 gyermek jött a világra, ami 111 újszülöttel több, mint tavaly.
Csökkent a természetes fogyás mértéke 2020 első nyolc hónapjában, miután 4,7 százalékkal több az újszülöttek száma és 4,4 százalékkal kevesebben haltak meg, mint a múlt év azonos időszakában – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
Az év első nyolc hónapjában 61 054 gyerek született, 2734-gyel több, mint egy évvel korábban. Január–februárban 8,8, március–májusban 2,3, júniusban kilenc, július–augusztusban pedig 2,3 százalékkal több volt az élve születettek száma a 2019 azonos hónapjaihoz képest.
2020. január–augusztusban 84 099-en haltak meg, 3888-cal kevesebben, mint az előző év azonos időszakában. Január–februárban 13 százalékkal kevesebben, március–áprilisban 1,8 százalékkal többen, májusban 0,7, június–augusztusban 2,9 százalékkal kevesebben hunytak el az egy évvel korábbihoz képest.
Kiemelték, a halálozások számának csökkenése és a születések számának emelkedése következtében
a természetes fogyás mértéke 22 százalékkal, 6622-vel csökkent az előző év azonos időszakához képest.
A hivatal adatai szerint a házasságkötések száma nőtt: 44 832 pár házasodott össze, 1363-mal több, mint tavaly január–augusztusban. Január–márciusban 101, áprilisban 8,9 százalékkal több, május–júniusban 26, július–augusztusban 6,9 százalékkal kevesebb házasságot anyakönyveztek, mint egy évvel korábban.
Ezer lakosra 9,4 élveszületés és 12,9 halálozás jutott. Az előbbi adat 0,4 ezrelékponttal magasabb az előző év azonos időszakára számított értéknél, az utóbbi 0,6 ezrelékponttal alacsonyabb, ezért a természetes fogyás egy ezrelékponttal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál.
Az év első nyolc hónapjában ezer élveszületésre 3,5 csecsemőhalálozás jutott, ami 0,3 ezrelékpontos csökkenés az egy évvel ezelőttihez képest. A házasságkötési arányszám (az ezer lakosra jutó házasságkötések száma) 6,9 ezrelékes értéke 0,2 ezrelékponttal volt magasabb az egy évvel korábbinál – olvasható a KSH közleményében.
Volt egy kis üldözés is.
Botrányok sora jellemzi a főpolgármester ténykedését.
Idén is 20.25-kor gyújtják meg a tüzeket országszerte, a fővárosban a Hősök terén lesz a leglátványosabb esemény.
Ferencváros polgármestere, Baranyi Krisztina a csődbizottság ülésén kiemelte, van olyan eshetőség, amely szerint már júniusban „betérdelhet” a főváros.
Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség
Most kiderül, Zelenszkijnek a fotel vagy a tűzszünet a fontosabb
Kiadták a figyelmeztetést: ne küldj több SMS-t, különben...
Végre Trump is megszólalt az orosz bombázók ukrán megsemmisítéséről
Eddig titkolta Törőcsik Franciska, most végre megmutatta: a rajongók szóhoz sem jutottak!
Egy vérfürdő után benyújtotta lemondását az ukrán szárazföldi erők parancsnoka
Orosz válasz: ballisztikus csapás Ukrajnára
Ezek az ételek jobban károsíthatják a májadat, mint az alkohol
Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó
A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet
Ukrajna légicsapása globális kockázatokat rejt
Eldőlt, Orbán Viktor lesz 2026 után is a miniszterelnök újabb négy évre
Volt egy kis üldözés is.
Botrányok sora jellemzi a főpolgármester ténykedését.
Idén is 20.25-kor gyújtják meg a tüzeket országszerte, a fővárosban a Hősök terén lesz a leglátványosabb esemény.
Ferencváros polgármestere, Baranyi Krisztina a csődbizottság ülésén kiemelte, van olyan eshetőség, amely szerint már júniusban „betérdelhet” a főváros.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.