A tiszti főorvos emlékeztetett: a kézmosásról ne felejtkezzünk el, ami nem számít ugyan fertőtlenítésnek, de a kórokozókat eltünteti a kézről. Ugyanígy fontos rendszeres szellőztetés is.
Kiss Róbert arról tájékoztatott: a kormány március 11. és július 3. között lejárt személyi okmányok december 15-éig érvényben maradnak. Elmondta: az elmúlt 24 órában 32 rendőri intézkedés történt a koronavírus miatt.
Az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese ismertette, hogy
a rendőrök az elmúlt 24 órában a Magyarországon személyforgalomban átutazók ellen a tranzitszabályok megsértése miatt 62 esetben intézkedtek,
ebből 61 helyszíni bírság kiszabásával, egy pedig szabálysértési feljelentéssel zárult. A rendőr alezredes arról is beszélt, hogy jelenleg 22 656 karantén van érvényben. A regisztráltak között 961-en vannak olyanok, akiket a mobiltelefonjukra letöltött applikáción keresztül elektronikusan ellenőriznek.
Újságírói kérdésre válaszolva Müller Cecília elmondta, hogy
a héten az összes házi- és üzemorvoshoz megérkezik az influenza elleni vakcina, heti jelentést kér a felhasználásról, ahol többen kérik, oda átcsoportosítják.
Aktív, tehát laboratórium által igazolt fertőzöttet nem oltanak be.
Müller Cecília szerint,
ha valaki tünetmentes, de fertőzött, megvárják az ajánlott tíz napot, utána adják be neki az influenza elleni védőoltást.
Az országos tiszti főorvos hangsúlyozta: a veszélyeztetett kategóriába tartozók esetében az influenza elleni védőoltás beadása mindenképpen kisebb kockázatot jelent, mint annak elhagyása.
Az antigén alapú gyorstesztek klinikai vizsgálatáról elmondta: elkészültek az első eredmények, a tesztek jól működnek, a PCR-vizsgálatokkal összehasonlítva megerősítést nyer a hitelességük.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!