A Kiskunfélegyházi Ügyészség féléves nyomozást követően vádemelési javaslattal adta át a bíróságnak egy csaló jósnő ügyét. A február 3-án kelt vádindítványban többrendbeli, jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás, közokirattal való visszaélés és hamis magánokirat felhasználásával vádolják a nőt, végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozva. A Magyar Nemzet információi szerint hamis vád miatt is felelnie kell majd a félegyházi javasasszonynak a bíróság előtt, ugyanis egy kitalált rablás és betörés történetével akart vádalkut kötni a hatóságokkal, rokonait keverve bele a hazugságokba.
idős áldozatok
Vidéki hirdetési újságokban is kínálta szolgáltatásait az a kiskunfélegyházi nő, aki jóslás és kártyavetés mellett rontás levételt, áldást, szerelmi kötést, szerencsevonzó mágiát ajánlott leendő ügyfeleinek. Emellett más módon is megpróbált az emberek bizalmába férkőzni: 2020 júniusában például egy kiskunfélegyházi idős, 73 éves magányos férfit keresett meg azzal, hogy az általa fiatalosnak mondott özvegyembernek keres egy hozzá illő hatvan év körüli párt. Ehhez elkérte a férfi iratait is, majd egy ismerős nőt bevonva, azt fején kendővel, arcán a vírusfertőzés ellen védő maszkkal küldte be a kiszemelt áldozathoz, hogy ő az új nőismerős és a kapcsolat reményében kössenek ajándékozási szerződést a férfi ingatlanjára. A titokzatos látogató lopott igazolványokat mutatott be a férfinak, akit sikerült is rávenni a szerződés aláírására. Szerencsére a hitelesítésre már nem került sor, a magányos idős úr szomszédjai leleplezték a csalókat.
Egy 86 éves férfit a helyi buszpályaudvaron szólított le, s rövid ismeretség után közölte vele, rontás van rajta, ezért maradt magára, ezért nem látogatják rokonai, ezért nincs senkije. Az átoklevétel és a szerencsehozó varázslatok miatt hetekig járt a férfi lakására, ám mire az áldozat észbe kapott, közel egymillió forintot vett el tőle a jósnő.
A saját takarítónőjét is kifosztotta
A javasasszony saját bejárónőt tartott, őt is átverte. Takarítás közben beszélgetett a vele egykorú asszonnyal, majd a fizetségen felül egy ingyenes sorselemzést is elvégzett neki. Megállapította, azért mennek rosszul az asszony dolgai, mert rontás van rajta, ezért felajánlotta, hogy ékszereit és spórolt pénzét is megtisztítja az átoktól. Félmillió forintnyi aranyat és nagyjából ugyanennyi pénzt vett át. A bejárónő egy idő után szerette volna visszakérni értékeit, ám végül ezt nem merte megtenni, félt a jósnőtől, az értékeit többé nem kapta vissza. A rendőröknek később azt mondta: ha szóba hozta a rontáslevételt, a javasasszony idegen nyelven kezdett el beszélni, és attól tartott, megátkozza, ezért inkább nem kérdezett rá, mi lett az arannyal és a készpénzzel. A sértettet a csaló arra is rá tudta venni, hogy adja el a házát, mert azon van a rontás, s ő segít, nem kell vevőt keresni, megveszi az ingatlant. Ám a vételárat még azután sem fizette ki, hogy a tulajdonjog megszerzése után azonnal továbbértékesítette a házat, az új tulajdonos pedig kiköltöztette onnan a takarítónőt, a szerencsétlen asszony csak ezután merte elpanaszolni történetét a rendőrségnek.