„Jakab nyaka Gyurcsány kezében”

Az ideológiai törésvonalak ellenére a Momentum és a DK is támogatná Jakab Pétert, ha ő lenne Orbán Viktor kihívója a jövő évi választáson – mondta a Magyar Nemzetnek Zárug Péter Farkas. A politológus szerint nemcsak az ellenzéki, hanem a Fidesz-szavazókat is mobilizálná Jakab személye, akinek a „nyaka” stratégiailag a baloldal kezében lesz.

Hertelendy Gábor
2021. 03. 31. 8:00
JAKAB Péter
Miskolc, 2019. október 13. Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetője nyilatkozik a sajtónak, miután leadta szavazatát az önkormányzati választáson a Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskolában kialakított 158-as szavazókörben Miskolcon 2019. október 13-án. MTI/Vajda János Fotó: Vajda János
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Amennyit hoz a személye, annyit visz is, illetve amennyire mobilizálná az ellenzéki szavazókat, annyira mobilizálná – ellenkező pólussal – a Fidesz szavazóit is – mondta a politológus. Zárug szerint viszont az biztos, hogy sem a kizárólagos karakterharc, sem a kizárólagos gyurcsányozás már nem lesz elég a 2022-es kampányban egyetlen ellenzéki jelölttel szemben sem.

Ezzel szemben Volner János független képviselő politikai átverésnek nevezte az egyik, Civitas Intézet által elkészített közvélemény-kutatást, amely a Jobbik erősödését mutatta a baloldali összefogásban. Az egykori jobbikos politikus szerint az intézet klasszikus pártháttérintézmény volt, amelynek a volt vezetője szervesen részt vett a Jobbik programalkotásában, valamint a párt központi apparátusának a tagja volt.

– A politikai átverésnek az is a célja, hogy a Jobbik javítsa a pozícióit a baloldali összefogáson belül – tette hozzá a politikus. – A Jobbik most azzal próbálta átverni a választókat – tette hozzá –, hogy egy baloldali kötődésű volt országgyűlési képviselőt ültetett az intézet élére, Kész Zoltánt.

– Ezzel próbálják elfedni azt, hogy a Jobbik erősödését jelző intézetet valójában éppen a Jobbik finanszírozza, vélhetően mind a mai napig – fűzte hozzá. Emlékeztetett arra, hogy a 2019-es európai parlamenti választásokat megelőzően a szintén a Jobbik által finanszírozott Iránytű Intézet 14 százalékra mérte a Jobbikot, amely végül hatszázalékos eredményt ért el. Volner János szerint a baloldali összefogás pártjai minél inkább megpróbálnak megszabadulni a baloldalt ténylegesen vezető DK-elnök, Gyurcsány Ferenc nevétől, ezért megpróbálnak úgy tenni, mintha a valóságostól eltérő volna az ellenzéki pártok erősorrendje.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.