Már csaknem háromnegyed millió ember – 721 677 fő – kapta meg a koronavírus elleni vakcinát, akik közül 252 847-en már a második oltást is megkapták – áll a Koronavírus.gov.hu legfrissebb, keddi tájékoztatójában.
A következő egy hét oltási programját pedig az operatív törzs mai sajtótájékoztatóján ismertetik. Mint írták, a járvány harmadik hullámának felszálló ágában egyre nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma, 2764 újabb személynél regisztrálták a Covid–19-et, ezzel a járvány kezdete óta összesen 435 689-en kapták el a SARS-CoV–2 vírust.
Elhunyt 130 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 15 188 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő – eddig már 324 202-en vannak túl a betegségen –, ezzel párhuzamosan az aktív fertőzöttek száma is 96 299 főre emelkedett. 6071 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 581-en vannak lélegeztetőgépen.
Emlékeztettek: továbbra is érvényben vannak a védelmi intézkedések és szigorúbbak lettek az utazási szabályok. Szintén felidézték: annak érdekében, hogy minél többen és minél előbb megkapják az első oltást, módosult az oltási stratégia, valamint többlettámogatást kapnak a háziorvosok a hétvégi oltások végzéséhez. Azt is közölték, hogy
ma újabb Pfizer-szállítmány érkezik, és úton van az újabb orosz vakcinaszállítmány is.