Gyöngyösi Márton lett a Jobbik új elnöke. A támogatottságát tekintve szebb napokat is látott párt elnöki pozíciójáért Ander Balázs, Földi István és Gyöngyösi Márton indult el. Emlékezetes, azért kellett új elnököt választani, mert a Jobbik tavasszal ugyan két évre bizalmat szavazott Jakab Péternek, a politikus egy hónappal később mégis lemondott (a párton belüli belharcok miatt).
Gyöngyösi Márton listázta volna a zsidókat és asszisztált Putyin első ukrajnai agressziójához
Párton belüli megválasztása napján érdemes felidézni néhány – máig az emlékezetünkbe égett – incidenst a Jobbik új elnökével kapcsolatban. Íme a Mandiner portréja Gyöngyösi Mártonról, a Jobbik új elnökéről.

A Jobbik az elnökválasztás után a Facebook-oldalán élő videóban számolt be annak eredményéről, miszerint
Gyöngyösi Márton a szavazatok 68 százalékával lett a Jobbik új elnöke.
Győzelme apropóján érdemes lehet felidézni az új Jobbik-elnök politikai karrierjének egyesek szerint talán legemlékezetesebb mozzanatait.
Gyöngyösi listázná a zsidókat
Talán olvasóink közül is sokan emlékeznek Gyöngyösi Márton 2012-ben felháborodást keltett mondataira. Annak idején a jobbikos politikus egy alkalommal a következőket találta mondani a parlamentben:
itt lenne az ideje annak, hogy felmérjük azt, hogy az itt élő, és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára. Úgy gondolom, hogy adósai egy ilyen felméréssel Magyarországnak
– húzta alá akkor Gyöngyösi. A politikus szavaitól a pártja akkor nem határolódott el.
Pedig az Index egy 2012-es cikkében még arra is kitért, hogy nem teljesen világos, hogy milyen körben tartaná szükségesnek a zsidók összeírását Gyöngyösi.
Gyöngyösi Márton és az oroszok
De a „magánrepülőző” jobbikos, Szabó Balázs ügye kapcsán tavaly a Mandiner beszámolt arról is, hogy napvilágot látott többek között Gyöngyösi Márton EP-képviselő oroszbarát múltja is.
A Jobbik akkor, Szabó tagságának felfüggesztése után közölte, elkötelezettek az európai értékek és az euroatlanti kapcsolatok fejlesztése és a demokrácia mellett, és sem most, sem a jövőben nem fogják tolerálni azt,
ha valaki a Jobbik nevével visszaélve, átláthatatlan hátterű intézmények szervezésében kétes tisztaságú választásokat próbál meg hitelesíteni.
Mit gondolnak, ki volt még orosz érdekszférába tartozó országok választásait megfigyelni? Csak nem a Jobbik (akkori – a szerk.) elnökhelyettese, Gyöngyösi Márton?
– tette fel a kérdést kapcsolódó cikkében a Mandiner.
Az oroszbarát megfigyelő
Az újdonsült Jobbik-elnök kapcsán ugyanis kiderült az is, hogy Gyöngyösi 2014-ben választási megfigyelésen vett részt az Európai Unió által el nem ismert Donyecki és a Luhanszki Népköztársaságokban, amiért a jobbikos politikust az RTL akkori műsora szerint kitiltották Ukrajnából.
De a történet itt sem ért véget. Gyöngyösi később ugyanis a Krím félsziget Oroszországhoz való csatlakozásáról szóló népszavazásról is pozitívan nyilatkozott.
A Jobbik a népek önrendelkezésének diadalaként értékeli a krími szavazást. A referendum legitim és eredményes
– idézte akkor a párthoz köthető alfahir.hu Gyöngyösi Mártont. A Jobbik politikusait az annexiót követően 2015-ben meg is hívták a Krímbe, amiről ugyan Gyöngyösi azt nyilatkozta, hogy a párt a legmagasabb szinten fogja képviseltetni magát, de a Mandiner úgy tudja, ő maga végül nem utazott el a félszigetre.
Aki helyeselte a Krím félsziget orosz annexióját
Pedig Gyöngyösi múltja kapcsán az Alfahírnek nyilatkozó Mateusz Piskorski (az oroszbarát lengyel Változás nevű párt politikusa) még arra is kitért, hogy szerinte a Jobbik képmutató Szabó ügyében, hiszen emlékszik, hogy személyesen találkozott Gyöngyösi Mártonnal Donyeckben, és hallotta, hogy támogatásáról biztosította a Donyecki Népköztársaságot és a Luhanszki Népköztársaságot. Pikorski felidézte azt is,
hogy Gyöngyösi helyeselte a Krím félsziget orosz annexióját is.
A korábbi pálfordulások alapján talán már nem is lepi meg a kedves olvasót, hogy mostanában korábbi „véleményével” szembe menve konkrétan követeli az Oroszország elleni gazdasági szankciók elfogadását.
A Mandiner cikke ide kattintva érhető el.
Borítókép: Gyöngyösi Márton (Fotó: Mirkó István)
További Belföld híreink
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Megszületett a döntés a szavazólapokról
Kisorsolták a sorrendet az április 12-i választásra.

Rátámadt várandós barátnőjére a féltékeny apa
Akkor esett neki, amikor megtudta, hogy gyereket vár tőle.

Nyíllal lőttek át egy macskát Debrecenben
Sokkoló látvány fogadta az állatvédőket.

Több mint 130 körözést adtak ki egy férfi ellen, akit végül elkaptak az Üllői úton
Nem hittek a szemüknek a rendőrök.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Megszületett a döntés a szavazólapokról
Kisorsolták a sorrendet az április 12-i választásra.

Rátámadt várandós barátnőjére a féltékeny apa
Akkor esett neki, amikor megtudta, hogy gyereket vár tőle.

Nyíllal lőttek át egy macskát Debrecenben
Sokkoló látvány fogadta az állatvédőket.

Több mint 130 körözést adtak ki egy férfi ellen, akit végül elkaptak az Üllői úton
Nem hittek a szemüknek a rendőrök.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!