Többfelé eső várható, főként a Dunától keletre. Délutántól havas esőre, északkeleten és a hegyekben pedig havazásra készülhetünk. A síkvidékeken nem valószínű, hogy megmarad a hó, viszont a Zempléni-hegység, a Bükk és az Aggteleki-karszt magasabban fekvő részein akár tíz centiméter is eshet – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat az előrejelzésében.
Helyenként viharos szél várható, kiemelten a Bodrogköz területén, ahol óránként hatvan-hetven kilométeres széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 0 és 5 fok között alakul. Késő estére mínusz 3 és 3 fok közé hűl le a levegő.

Árvízvédelmi készültséget rendeltek el több magyarországi folyón
Az utóbbi napokban lehullott nagy mennyiségű eső országszerte súlyos károkat és áradásokat okozott. Az Országos Vízügyi Főigazgatóság térképéből jól látható, hogy jelenleg több helyen is árvízvédelmi készültség van.
A Sajó és a Tarna teljes magyarországi szakaszán is elérte a legmagasabb, harmadfokú árvízvédelmi készültséget a vízszint.
A Sajó áradása miatt több mellékutat lezártak Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. Putnok és Sajóvelezd között egy mellékút mintegy 1,5 kilométeres szakaszát zárták le, majd csütörtök hajnalban a 26-os főút és a Sajókaza közötti alsóbbrendű út egy kilométeres szakaszát is.
A Szuha patak áradása miatt a Csécsére vezető út járhatatlanná vált csütörtökön Nógrád vármegyében. Buda Gábor, a rendőr-főkapitányság megbízott sajtószóvivője az MTI kérdésére elmondta, hogy a napok óta tartó esőzés miatt megáradt a Szuha patak, amelynek vize kifolyt az úttestre, így bizonytalan ideig lezárták a 21-es számú főút és Csécse község között lévő 2127-es számú összekötő utat.
Az esőzés miatt az aggteleki barlang egy része sem látogatható
Extrém mennyiségű eső hullott le az Aggteleki-karszton, így a barlangi árvízhelyzet miatt több túrát is elhalasztottak. A tájékoztatás szerint a napokban további jelentős esőzésekre lehet számítani a területen.