Temetőkáosz: a főváros FKF-eseket mozgósít, hogy rendben legyenek a sírkertek halottak napjára

A helyszínen járva lapunk munkatársai meglepődve tapasztalták, hogy a Rákospalotai köztemetőben a város köztisztaságáért felelős FKF munkatársai is besegítettek a sírkertek rendben tartásának munkájába. A jelenség hátterében a temetőket érintő közelmúltban kirobbant botrány körvonalazódik: a zöldfelületek rendbentartásáért felelős cég gyanús kifizetéseket kapott, és ezzel egy időben az is kiderült, hogy nem megfelelően végezte el a munkáját. Kikértük az ügyben a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. – amely alá az FKF is tartozik – véleményét, és megszólalt az ügyben Dódity Gabriella is. A fővárosi képviselő szerint Karácsony Gergely és emberei megbuktak városüzemeltetésből is.

2023. 10. 29. 13:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A BKM lapunknak küldött válasza szerint a hozzájuk tartozó FKF hulladékgazdálkodási és FKF köztisztasági divíziói az új rendszerben a látogatók által kihelyezett vegyes hulladék kezeléséért és elszállításáért felelnek 2023. szeptember elsejétől a budapesti temetőkben. A cég közölte továbbá azt is, hogy a BKM Főkert kertészeti divíziója nem vesz részt a gondozási munkákban, csupán tanácsokkal, szakmai javaslatokkal és „szakmai kontroll” biztosításával járulnak hozzá a sírkertek rendben tartásához. 

A BKM a Harmat Kert Kft. visszás ügyeire kitérve lapunknak azt írta: a feltárt hibákat a vállalkozó a BKM felszólítása után saját költségére önként korrigálta és a cég vezetése, valamint felügyelőbizottsága is úgy ítélte meg, hogy kár nem keletkezett. 

– Azonban az érintett időszakban a vállalkozó által korábban végzett vitatott feladatok teljesítésében és szabályszerű dokumentálásában a részéről felmerülhetett jogsértés, ezért a Budapesti Közművek feljelentést nyújtott be ellene a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz – szögezte le válaszában a BKM. 

Borítókép: Kidőlt fa egy budapesti temetőben (Fotó: Magyar Nemzet)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.