Menczer Tamás, a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója a közösségi oldalán tíz pontban szedte össze, mit is jelentenek hazánk gazdasági semlegességről szóló törekvései.
Íme a politikus tíz pontja:
- A 2010 és 2020 közötti évtizedben Magyarország a nyertesek közé tartozott.
- A válságok – Covid, háború, szankciók, energiaválság stb. – megváltoztatták a világot.
- A következő évtizedben az lesz nyertes, aki az új helyzetre helyes válaszokat ad.
- A brüsszeli válasz a blokkosodás, a keleti és nyugati gazdaságok szétválasztása, a kereskedelmi hidegháború.
- A brüsszeli válasz Magyarországnak rossz, a blokkosodás egy közepes méretű, export- és beruházásfókuszú gazdaságnak rendkívül káros, ráadásul Magyarország a nyugati blokk szélén lenne. A kereskedelmi hidegháborúból ki akarunk maradni!
- A brüsszeli blokkosodás Magyarországot a vesztesek közé lökné. Mi azonban a győztesek közé akarunk tartozni, épp ezért magyar választ adunk a helyzetre, ez pedig a gazdasági semlegesség.
- A gazdasági semlegesség azt jelenti, hogy kizárólag a magyar érdek számít, nem vagyunk alárendelve senkinek.
- Vagyis a gazdasági semlegesség azt jelenti, hogy minden irányba folytatjuk és bővítjük a gazdasági, kereskedelmi, befektetési, energetikai együttműködésünket.
- A gazdasági semlegességnek köszönhetően jövőre a magyar gazdaság növekedése a 3-6 százalékos sávban lesz, sokkal feljebb, mint a várható uniós átlag.
- A gazdasági semlegesség az emberekről szól. Ennek a politikának köszönhetően lesz jelentős gazdasági növekedés. A gazdaság növekedésének köszönhetően lehetnek olyan céljaink, mint a gyermekek után járó adókedvezmény megduplázása, a kis- és középvállalkozók támogatása vagy a minimálbér és a garantált bérminimum további jelentős emelése, amely általános béremelést eredményez.
A kommunikációs igazgató hozzáfűzte:
Magyarország meg tudja és meg is fogja csinálni!
– zárta bejegyzését.
Borítókép: Menczer Tamás egy biatorbágyi átadón (Forrás: Facebook/Menczer Tamás)